Тотальна мобілізація після псевдовиборів. Все, що важливо знати чоловіку в окупаціїУ зв’язку із катастрофічними втратами окупантів очікується, що у найближчий час в російській федерації та на тимчасово окупованих нею територіях України розпочнеться масова примусова мобілізація населення. Її показники за різними оцінками можуть становити від 400 до 700 тисяч осіб. 

Про це повідомляє Генеральний штаб України.

«Окремі документи з цього приводу вже потрапили у мережу. Слід зазначити, що цього разу призвати планується також близько 40 тисяч мешканців Чеченської республіки, яких ймовірно буде використано в якості “загороджувальних загонів” позаду російських військ. При цьому серед населення Москви та Санкт-Петербурга цифри запланованої мобілізації знову залишаються мінімальними. На фронт в якості “гарматного м’яса” вкотре підуть пересічні громадяни – мешканці російських регіонів, яких у спину штовхатимуть на смерть кадирівські кати», - йдеться у повідомленні Генштабу.

Політичні оглядачі на територій самої РФ зазначають, що мобілізацію відкладали через заплановані вибори. Влада країни-агресорки не хотіла загострювати настрої у суспільстві напередодні голосування. Але тепер  (псевдовибори завершились у неділю, 10 вересня) немає перепон для проведення тотальної мобілізації. Тим більше що за російськими законами вона не припиняла діяти.

В Головному управлінні розвідки України констатують, що мобілізація торкнеться і окупованих українських територій. За інформацією Андрія Юсова, представника ГУР, якщо раніше тотальна мобілізація проводилася лише на територіях, які Росія захопила в 2014 році, то зараз вона буде проводитися і на нових окупованих територіях.

За даними ГУР, після 24 лютого 2022 року окупанти мобілізували вже близько 60 тисяч громадян України. Але це не точні дані – це тільки та кількість, яку вдалося встановити. 

І якщо в Донецьку мобілізація була тотальною, то в Маріуполі за останній рік проводилась прихована мобілізація, без її оголошення. ГУР зафіксовані випадки, коли чоловіків запрошували до військкоматів після отримання російського паспорту.

Крім того, деяких людей, яких запрошували на роботу в «Зеленбуд» на висадку дерев, риття ям під висадку дерев, під приводом роботи відправляли рити окопи на Запорізький фронт.

Також окупанти використовували найм на роботу в російську службу надзвичайних ситуацій для перекидання цих людей на фронт.

Скільки саме маріупольців потрапили на фронт в результаті такої прихованої мобілізації, наразі точно не відомо. Але представник ГУР Андрій Юсов наголосив: росіяни будуть і надалі цим займатись і використовувати російську паспортизацію для взяття на облік всіх чоловіків призовного віку.

«Росіяни використовують різні способи примусити чоловіків отримати російський паспорт. Наприклад, якщо людина потрапила в ДТП, їй пропонують «залагодити справу» в обмін на російський паспорт. 

Є також випадки, коли на фермерське поле людині підкинули зброю, склали протокол і стали погрожувати посадити за ґрати. Але якщо фермер погодиться отримати російський паспорт, справу про зберігання зброї обіцяють закрити. Тобто зараз паспортизація – це пряма загроза мобілізації», - вважають в Головному управлінні розвідки.

Якщо вам ще не вручили повістку, терміново залишайте окуповану територію.

За інформацією заступника міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Андрія Стельмаха, за серпень окуповані території залишили 5 тисяч людей. Можливість виїхати є, хоча це і не просте питання.

Зараз на окупованій територій залишається близько 2 мільйонів українців, але це число постійно змінюється, зазначив Андрій Стельмах.

Якщо вам вже вручили повістку і забрали до російського війська, скористайтеся нагодою здатися у полон. Цим ви збережете своє життя і свою чесність перед Україною.

Інструкція, як правильно здатися у полон

Щоб правильно здатися в полон, необхідно відкинути свою зброю, стати прямо, підняти угору руки або білий прапор і гучно прокричати «Здаюсь» і кодове слово «Мільйон».

Тотальна мобілізація після псевдовиборів. Все, що важливо знати чоловіку в окупації, фото-1

Якщо здається ціла група, то потрібно:

— Скинути зброю перед собою на відстані,

— Стати перед військовою технікою, заглушеною і не у бойовому стані,

— Для переговорів можна відправити переговорника із офіцерів без зброї і з піднятими руками або прапором.

Після здачі в полон необхідно виконувати усі накази українських військових. Під час допиту обов’язково назвати свої прізвище, ім’я, по батькові, звання, дату народження, особистий номер або, якщо його немає, рівноцінну інформацію.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW