«Треба – значить, треба» - Як чернігівці ставляться до перенесення святЧи знаєте про нові дати святкування церковно-релігійних свят у зв’язку з тим, що Православна церква України ухвалила перехід на юліанський календар? Чи будете відзначати свята по новому чи так, як і було раніше? З цими запитаннями звернулися до перехожих на вулицях Чернігова.

Олена, бухгалтерка

- Багато хто звик до старих свят, але якщо це потрібно для від’єднання України від російських традицій, я за. Дозволяють поки що святкувати і на старий лад, щоб у людей був час звикнути – це дуже добре. Я буду святкувати і як раніше, і по новому, а з часом звикну до нових дат. На мою думку, українцям треба дати 2-3 роки, щоб остаточно перейти. Можливо, на час війни це й не так важливо, але доведеться звикнути.

«Треба – значить, треба» - Як чернігівці ставляться до перенесення свят, фото-1

Наталія, продавчиня

- Мене влаштовувало, як було раніше. Переходити на новий лад буде тяжкувато. Ми ще не вирішили, чи будемо святкувати в нові дати. Якщо усі будуть, то і ми теж. Святкувати два рази не вийде, бо дорогувато.

«Треба – значить, треба» - Як чернігівці ставляться до перенесення свят, фото-2

Євгеній, безробітний

- Я навіть не думав про це. Як на мене, це не так і важливо. Я взагалі останнім часом не відзначаю свята, тому навіть не знав про цей перехід. Якби святкував з родичами, як і раніше, то, напевно, звернув би увагу.

«Треба – значить, треба» - Як чернігівці ставляться до перенесення свят, фото-3

Віктор, тесляр

- Треба – значить, треба. Звісно, важкувато, бо майже 60 років святкував як завжди, а тепер потрібно звикати до нових дат. Ми будемо відзначати свята два рази, а от наші діти, напевно, будуть по-іншому. Але краще нехай зараз всі перейдуть, я це підтримую. Ми вже відзначали Різдво і День Святого Миколая у нові дні. У мене родичі за кордоном, святкують в інші дні, тому ми нормально сприймаємо цей перехід.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW