В Україні частково призиватимуть обмежено придатнихВ Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 15 листопада. 25 серпня чинності набули зміни, які дозволяють до лав ЗСУ призвати більшу кількість обмежено придатних до військової служби, gsit 24 Канал.

В Україні затвердили новий список хвороб, за якими визначатимуть придатність. Проходження військової служби для обмежено придатних також упорядкували.

Раніше у "Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" розклад хвороб передбачав формулювання "обмежена придатність чи придатність визначається індивідуально". У таких випадках в умовах воєнного часу ВЛК мала ухвалювати постанову "придатний до військової служби" за винятком кількох статей (2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в).

Зараз ці винятки прибрали. За "спірними" статтями визнаватимуть придатними усіх.

Окремі діагнози за кодами, за якими тепер можуть мобілізувати:

  • 2-в – клінічно невиліковний туберкульоз;
  • 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в – безсиптомний ВІЛ
  • 13-в – хвороби ендокринної системи з незначним порушенням функцій;
  • 14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладу психіки;
  • 17-в – невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматоформні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, депресивний епізод, психогенна глухота при помірно виражених, короткотривалих проявах;
  • 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
  • 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади;
  • За обмежено придатними закріплюватимуть конкретні військові спеціальності

Серед інших нововведень – це затвердження військово-лікарською комісією придатність обмеженого придатного до тієї чи іншої військової роботи.

Тепер ВЛК має не лише ухвалювати постанову про обмежену придатність до військової служби, а й водночас приймати рішення про придатність призовника до служби за конкретною військовою спеціальністю.

Якщо військовослужбовця визнають непридатним до служби за певною спеціальністю, то командир частини перед тим, як відправити його на іншу посаду, може направити підлеглого до ВЛК. Там визначать придатність військовослужбовця до служби за новою військовою спеціальністю.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW