Дипломування українських моряків перевели у "Дію"Для моряків з України через портал "Дія" стали доступні дві послуги: присвоєння або підтвердження звання/кваліфікації та запис на кваліфікаційний іспит (CES 6.0) для подальшого отримання кваліфікаційних документів.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев 

"Весь процес від подачі заявки до отримання рішення Державної кваліфікаційної комісії триватиме не більше 5 днів", - зазначив він.

Після підписання представником Адміністрації судноплавства електронний документ з’явиться в особистому кабінеті моряка на Порталі «Дія» (його оригінал можна буде отримати особисто або через представника).

За словами Гетманцева, відтепер людський фактор зведено до мінімуму. Кожний крок під час електронної обробки документів і кожна дія відповідальних осіб фіксується, щось непомітно «стерти» - не вийде.

"Дипломування моряків – це була одна з найкорумпованіших схем у державі. Складні і непрозорі процедури подачі заявок, «обов’язковість» хабаря, безпідставні відмови тим, хто не хотів «купувати квиток», численні посередники з мутними зв’язками…За декілька десятиліть навколо цієї теми виросла і набула небачених розмірів ціла «професійна мафія». Її щорічний (!!!) заробіток складав близько 150 млн. доларів.

Доходило до абсурду – коли мафії спробували перекрити кисень, вона через суд (правда – ненадовго)… заборонила державному органу виконувати його функції, визначені законодавством.

Врешті-решт, завдяки можливостям диджиталізації та політичній волі керівників і команд Мінвідновлення і Мінцифри цим схемам покладено край (принаймні я на це сподіваюсь)", - написав у Телеграмі Данило Гетманцев.

Нагадаємо, 2 червня у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомили, що Київський окружний адміністративний суд зупинив процес дипломування моряків.

26 червня Апеляційний суд розблокував систему дипломування для моряків. Вже 27 червня У "Дії" стартував бета-тест з подачі кваліфікаційних документів для моряків.

8 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українські моряки зможуть реєструватися на іспит CES 6 через "Дію".

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW