Жар, втрата апетиту та сплутаність свідомості: українців попередили про спалах "хвороби легіонерів" у ПольщіУ польському місті Жешув, що розташоване на південному-сході країни, виникла тривожна ситуація через спалах легіонельозу, також відомого як "хвороба легіонерів". Це небезпечна захворювання вже призвело до смерті 16 осіб та зараження понад 100 людей. Про це повідомляє РБК-Україна.

Що таке легіонельоз

Легіонельоз, також відомий як "хвороба легіонерів", пітсбурзька пневмонія або лихоманка форту Брегг, є захворюванням, спричиненим бактерією Legionella pneumophila. Вперше вона була виявлена в 1977 році. Це інфекційне захворювання отримало назву "легіонерів" через перший спалах, який стався під час конференції військових ветеранів "Американського Легіону" у 1976 році.

Шляхи зараження та симптоми

Основний спосіб зараження - вдихання аерозолів, що містять бактерію. Вони утворюються при розпиленні води або туману. Бактерія часто живе у озерах, річках, струмках, гарячих джерелах і розмножується при температурі +20-50 градусів.

Існують два типи інфекції: пневмонічна та не пневмонічна. Симптоми першої форми включають:

  • жар,
  • втрату апетиту,
  • головний біль,
  • сонливість,
  • діарею,
  • сплутаність свідомості та інші.

Варто зазначити, що ця форма може призвести до смертерті зараженого.

Спалах у польському Жешуві

Серйозний спалах легіонельозу був зафіксований у польському місті Жешув. За останніми даними, загинуло 16 осіб, а більше 100 людей були заражені. Бактерія легіонели була виявлена у системі водопостачання міста. Однак науковці поки не встановили точне джерело зараження.

Українці, які мешкають у Жешуві, рекомендують утриматися від пиття води з-під крана та обережно відвідувати водоймища та басейни.

Варто зазначити, що при нагріванні води до температури вище 50-60 градусів, бактерія гине. Також слід використовувати звертати очищення за допомогою хлору, ультрафіолетових променів і озону.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW