У Запоріжжі будівельники бетонують плити перекриття та облаштовують новий дах в частково зруйнованому будинку на СталеварівУ Запоріжжі відбулося чергове виїзне засідання щодо темпів відновлення багатоповерхових будинків, які були пошкоджені внаслідок ракетних атак РФ. Нарада з представниками міської ради, генпідрядниками та посадовцями ЖКГ відбулася на будинку по вулиці Сталеварів, 16

Повне відновлення чотириповерхового будинку за планом має тривати до кінця 2024 року. Відповідно до проєкту, планується проводити відбудову третього під’їзду і повне відновлення з монолітного бетону і заповнення з газобетону. До кінця поточного року спеціалісти мають відбудувати стіни, кровлю, забезпечити роботу систем опалення та необхідних інженерних мереж.

Генпідрядником виступає фірма СК «СТРОЙІНВЕСТ» з міста Дніпро. Будівельники працюють на об’єкті вже третій місяць. Зараз вони працюють над облаштуванням перекриття, влаштуванням бетонних підлог та готуються виконувати ремонт покрівлі.

«Ми вже замінили стропильну систему покрівлі, обробляємо цю дерев'яну конструкцію імпрегнаторами, це захист від грибку, плісняви та переходимо до етапу пожежного безпеки. Плануємо на наступному тижні облаштувати металочерепицю і перейти до наступного етапу» - коментує головний інженер СК «СТРОЙІНВЕСТ» Анатолій Твердохліб.

Керівництво міської ради разом з департаментом ЖКХ, управлінням капбудівництво оглянуло будмайданчик та проконтролювали хід робіт на покрівлі. Секретар міськради Анатолій Куртєв наголосив на необхідності при розборі старої покрівлі затягнути все бар'єрами та недопустити на проміжному етапі затоплення квартир у разі злив. Також він просив внести корегування в прооєкт і замінити в будинку всі вікна на металопластикові, бо від самого початку планували лишити старі дерев’яні вікна в квартирах, які не постраждали внаслідок обстрілу.

Також на об’єкті зараз розпочинається процес з утеплення фасаду. Зараз підрядник готується розпочинати ремонти вже безпосередньо у квартирах мешканців, які постраждали. Таких квартир нараховується дев’ять в першому та другому під’їзді.

В деяких квартирах передбачено повністю ремонт, по всім кімнатам квартири, а в деяких частково. Ну і балкони також будемо відновлювати там, де є пошкодження», - зазначила начальниця відділу капітального ремонту департаменту ЖКГ Інна Внукова.

«Всі роботи йдуть по графіку. Сьогодні подивилися, що бетонні роботи тривають, оці колони, які з підвального приміщення, вони вигнані. Зараз буде облаштування для того, щоб заливати.А також робиться пояс монолітний і перекриття між підвалом і першим поверхом. Це самі важкі та тривалі роботи. Як тільки вони будуть завершені, то наступні етапи по відновленню конструкцій мають бути оперативніше. Зараз вже почали демонтувати стару покрівлю, хлопці там працюють, вивозять сміття, яке там 20 років не вивозилося. І, звичайно, роблять утеплення цієї покрівлі по всім сучасним нормам - це і протипожежна безпека, блискавокозахист. І саме головне, що вони будуть робити це поетапно, щоб на випадок дощу, не було ніяких проблем в квартирах, бо люди там живуть», - прокоментував в.о. міської ради Анатолій Куртєв.

Нагадаємо, що частину коштів на цей будинок, а це трохи більше 27 мільйонів гривень вже виділила міська рада з місцевого бюджету, загальна сума фінансування за будинку складає 60 мільйонів гривень.

В наступному році буде виконана заміна мережі каналізації, капремонт квартир, утеплення фасадів згідно ДСТУ, буде замінена вся покрівля з металочерепиці, виконаний ремонт підвалу та проведений благоустрій прибудинкової території.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі в будинку на проспекті Соборному, куди влучила ракета, відбудували перший поверх.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW