Чи готова чернівецька тепломережа до блекаутів узимкуЧернівці на 80% готові до опалювального сезону. Генераторами забезпечені 44 котельні, але вмикатимуть їх тільки у випадку блекаутів. Борг підприємства на початок опалювального сезону не вплине.

У Чернівцях централізоване теплопостачання забезпечують чотири великих котельні та 90 невеликих. Місто готується до того, що майбутня зима може бути складнішою, ніж попередня, - розповів на пресконференції заступник міського голови Василь Зазуляк. 

За його словами, місто отримало донорську допомогу для підготовки до опалювального сезону і власним коштом закупило котельні на біопаливі. 

На випадок надзвичайних ситуацій місто готує більше пунктів незламності великої площі - щоб вони могли вмістити більше людей. Також розширять перелік установ, де можна буде зігрітися у випадку форс-мажорної ситуації.

Заступник голови каже, що зараз готовність Чернівцітеплокомуненерго до опалювального сезону - близько 80%. Але до 15 жовтня підприємство має бути готовим на 100%.

Василь Зазуляк наголосив на тому, що управлінські компанії дещо зволікають з підготовкою внутрішньобудинкових мереж до опалювального сезону. Тому місто планує окремо пропрацювати з ними це питання.

Директор Чернівцітеплокомуненерго Олександр Корчунов додав, що більшість управлінських компаній не виконують приписи від підприємства. Хоча якість опалення в багатоповерхівках залежить саме від цього. До 15 вересня ОСББ та управлінські компанії мають дати акти готовності мереж. 

Також за словами директора, теплокомуненерго замінило майже тисячу метрів мереж, підготувало 75 котелень та майже 80 км мереж. Заготовили альтернативні види палива.

Зараз теплокомуненерго підключає 44 генератори до 44 котелень. З них чотири котельні - найбільш потужні у місті. Відповідно, і генератори у них будуть найпотужніші. Тобто у випадках непередбачуваних ситуацій вимкнення світла не вплине на опалення. Але вони будуть запускатися тільки під час блекауту, якщо він буде. Бо на добу треба майже 24 тонни палива, аби забезпечити всі генератори.

Також підприємство зараз займається гідравлічними випробуваннями, щоб виявити пориви і локалізувати аварії.

Олександр Корчунов ще розповів, що підприємство стало заручником різниці між тим тарифом, що є фактично, і тим, що має бути. Так склалося через те, що тариф на опалення залишається незмінним. Він сподівається, що держава допоможе покрити цю різницю, аби підприємство сплатило борги. Але заборгованість підприємства не вплине на початок опалювального сезону. При цьому він зазначив, що у Чернівцях - найнижчий тариф на опалення серед міст обласного значення.

Читайте також:

  • Тарифи на тепло для споживачів у новому опалювальному сезоні залишаться без змін - Шмигаль
  • Чи мають буковинці готуватися до осінніх-зимових блекаутів
  • Чернівціобленерго відповідає на “лякалки” про неготовність до опалювального сезону

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Найактуальніші новини читайте у нашому Viber (новини Чернівців)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW