Перейменування по-криворізьки: депутатка заявила про дискримінацію полеглих захисників міськрадою Кривого РогуСтосовно Положення про найменування (перейменування) об'єктів топоніміки, присвоєння юридичним особам та об'єктам комунальної власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Криворізької міської територіальної громади, яке було затверджено сьогодні депутутами у Кривому Розі, депутатка Криворізької міської ради Наталія Шишка (фракція "Сила людей") звернула увагу на окремі правові неточності у цьому документі і заявила про дискримінацію захисників і захисниць України. 

Про це Наталія Шишка написала у Facebook.

"Сьогодні на сесії міської ради ухвалено рішення, яким затверджено Положення про найменування (перейменування) об'єктів топоніміки, присвоєння юридичним особам та об'єктам комунальної власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Криворізької міської територіальної громади.

Хоча згідно зі Статутом міста наша громада має назву Територіальна громада міста Кривого Рогу, а не Криворізька міська територіальна громада. Але кому цікаві такі "дрібниці" в офіційному документі, у якому є ще якісь "мешканці територіальної громади"?", - зазначила депутатка.

Вона також наголосила, що залишається незрозумілим: хто має право голосу при перейменуванні вулиці -  тільки мешканці цієї вулиці чи всі члени територіальної громади, незалежно від вулиці проживання?

"Доповідачка Наталя Стрига, начальник управління культури, яке цього разу виступило розробником проекту рішення, видала на-гора третій  варіант: мешканці району, у якому знаходиться вулиця. Однак  ухвалений документ  не дає відповіді на питання, хто ж на громадських слуханнях має право голосу", - пише Шишка.

Насамкінець вона додає: "Власне, весь город городили тільки для того, щоб прописати: "присвоєння об'єктам топоніміки, юридичним особам та об'єктам комунальної власності імен (псевдонімів) загиблих (померлих) захисників і захисниць України здійснюється не раніше, ніж через 3 роки з дня смерті особи, пам'ять якої увічнюється, та не раніше закінчення військового стану".

Для інших фізичних осіб, які не є захисниками та захисницями, цього трирічного терміну нема. І це не що інше, як дискримінація. І дикримінованими є саме захисники і захисниці. 3-річний термін не застосовується лише в разі,  якщо загиблі захисники чи захисниці є Героями України, повними лицарями ордена Богдана Хмельницького та  повними кавалерами ордена "За мужність". 

Тобто, на відміну від захисників і захисниць, умовними павловими-голяковими-караманіцами та іншими шершньовими вулиці можна називати одразу після смерті.  За це і проголосувала провілкулівська більшість в унісон зі слугами народу".

Читайте також: У Кривому Розі депутати вирішили, у яких випадках перейменовуватимуть вулиці на честь загиблих героїв.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW