Українців попередили про ризик блокування банківських рахунків: це стосується і отримувачів пенсійВ Україні станом на сьогодні є інформація про понад 627 тисяч боржників, які програли суд по комунальній заборгованості. Для стягнення боргу можливе блокування карток, а також інші види впливу.

Відомо, що законодавством забороняється припинення надання комунальних послуг через борги в умовах воєнного стану. Але несплата за платіжками може мати інші наслідки.

Примусове стягнення комуналки неможливе лише для переселенців, які виїхали з території, де проходять бойові дії.

Як можуть впливати на боржників

Щоб борги по комуналці не збільшувалися, застосовуються методи впливу на боржників. А саме, це відбувається через суд.

Цим правом скористалось харківське підприємство, яке в червні подало судовий позов на громадян за несплату за опалення. Уже в серпні суд виніс рішення по справі та зобов'язав боржників сплатили суму в понад 89 тисяч гривень.

У разі накопиченої заборгованості можливі такі методи впливу:

  • арешт майна згідно з судовим рішенням;
  • блокування банківських рахунків за листом виконавця;
  • відмова у взятті кредиту, якщо інформація про борг потрапить до Бюро кредитних історій;
  • стягнення майна.

Крім того, через комунальні борги можуть позбавити й частини пенсії. Наприклад, якщо розмір пенсії складає 4800 гривень, то в рахунок боргу можуть забирати 2400 гривень щомісячно, поки не буде погашена вся заборгованість.

Але при цьому сума, яка залишатиметься після стягування, не може бути меншою за прожитковий мінімум (його розмір зараз 2093 гривні).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW