Навчальний тренінг ВООЗ щодо профілактики поліомієліту відбувся у ЧеркасахФахівці ВООЗ в Україні спільно з Центром громадського здоров’я, Черкаським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України та управлінням охорони здоров’я ОДА з 5 по 7 квітня провели навчальний тренінг з епідеміологічного нагляду за поліовірусом та гострими в’ялими паралічами з метою ліквідації спалаху поліомієліту в Україні.

Навчальний тренінг ВООЗ щодо профілактики поліомієліту відбувся у Черкасах, фото-1

Участь у тренінгу взяли епідеміологи ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ», педіатри, лікарі сімейної медицини, неврологи та госпітальні епідеміологи лікувально-профілактичних закладів області.

У ході тренінгу консультанти ВООЗ та фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України відпрацювали з медиками Черкащини теоретичні і практичні навички з питань:

епідеміології поліовірусу; епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами (ГВП); ролі лікарів у нагляді та алгоритмі звітності щодо ГВП; ролі щеплень у профілактиці інфекційних захворювань, зокрема поліомієліту; організації лабораторного спостереження циркуляції ентеровірусів у об’єктах зовнішнього середовища тощо.

Тематика тренінгу надзвичайно актуальна. Адже в Україні зареєстровано спалах поліомієліту в 2021-2022 роках (у Рівненській та Закарпатській областях), зростають ризики поширення інфекції у зв’язку з військовою агресією рф, масовою міграцією людей та зниженням охоплення населення профілактичними щепленнями.

Триденний навчальний тренінг ВООЗ був інформаційно насиченим, проводився у форматі діалогу та живого спілкування.

Завдяки тренінгу понад 100 фахівців області підвищили власну кваліфікацію.

Пресслужба ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ»AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW