В Вільнюсі відбувся концерт забороненого в Україні Моргенштерна: як один виступ може зашкодити Литві, - ФОТОВ країні, яка активно допомогає Україні відбувся концерт російського репера. 3 березня у рамках туру в Вільнюсі виступив Моргенштерн. Вже 4 березня він заланував виступ у Варшаві, 6 – у Празі, 10 – у Дубаї. Досвід України показав, що "російський дух" заходить в державу в тому числі і через музику. Таким чином, дозвіл на його виступ це загроза для усієї Європи, бо музика не може бути поза політикою. 

Редакція нагадає сим прославився цей репер і чому його виступ дійсно загрожує національній безбеці. 

Ще до широкомасштабного вторгнення епатажний, скандальний репер довгий час намагався виступити в Україні. Через своєрідні пісні, вирвані з контексту висловлювання про день жалоби в Одесі як про “еб*ну показуху” Моргенштерну багато разів давали відмови.

Співак давав уточнююче інтерв'ю Дмитру Гордону та заявляв, що любить Україну і дуже хотів би виступити перед українською публікою. При цьому він також наголошував, що "не їздить до Криму", бо знає, що після відвідин окупованого півострова йому повністю заборонять в'їзд до України. Щоб підмазитися до української публіки він навіть у свій час ходив зі стрижкою, на кшталт чубчика, як робили запорізькі козаки. Також Моргенштерн рік тому заявив, що поважає путіна, тому що "його боїться весь світ". При цьому в день початку широкомасштабної війни він робив заяву щодо бойових дій в Україні. За словами репера, він не підтримував "проведення воєнної операції на території України" і закликав усіх солдатів відмовитися від участі у бойових діях. Репер наполягає, що виступає проти війни у своїх кліпах. Хоча ці нібито виступи більш схожі знову на спробу підмазитися. Справа в тому, що санкції то діють, і російські артисти розуміючи, що заробляти гроші в росії не зможуть, починають начебто виступати проти війни. Роблять це заради таких ось концертів в Європі. 

Зазначимо, що Моргенштерн таємно залишив росію ще у листопаді 2021 року. Причиною еміграції артиста стали не протест проти війни, а звинувачення у продажу наркотиків в Інтернеті.

Тим часом російські пропагандистські медіа відверто глузують з Моргенштерна після виконання ним пропагандистської пісні "Я русский" за епатаж публіки діаметрально протилежними поглядами і вчинками.

Щодо пісні, яка нібито проти війни в Україні, то це більше схоже на його особисте горе за втраченим гарним життям. "карати" стали вдвічі дорожчими, "великі дядьки відправлять на бійню", - це те, що тепер відбувається в росії. 

Зазначимо, що російського репера Моргенштерна (Алішера Валєєва) ще до широкомасштабного вторгнення було внесено до переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці України через пропаганду насильства та жорстокості.

Поведінка фанатів репера

Тепер повертаємося до виступу та публіки, яка там зібралася. Концерт мав початися о 20:00. Вже починаючи з 18:30 почали збиратися черги бажаючих послухати російського репера. О 19:00 годині біля Pramogu Arena розпочався мітинг активістів з прапорами України та Литви, які виступали проти цього концерту на крові. Достукатися до свідомості зібравшихся було просто не можливо. Публіка у дусі свого артиста висловлювалася не нормативною лексикою, демонструючи непристойні жести, заборонену атрибутику. Окрім цього аргументи у спілкуванні з активістами були наче продиктовані російськими методичками. 

У чома загроза таких концертів? 

Одна з наймінімальніших проблем - це порушення правопорядку. Так, від співробітників служби безпеки Pramogu Arena надійшло повідомлення про те, що 19-річний чоловік побив двох жінок. Нападника затримано. 

Інформація про використання заборонених символів в даний час збирається та оцінюється, і після оцінки буде ухвалено рішення. Зазначимо, що за поширення або демонстрацію нацистської, комуністичної символіки, символів тоталітарних чи авторитарних режимів передбачено штраф у розмірі від трьохсот до семисот євро для фізичних осіб та від шестисот до однієї тисячі двохсот євро для юридичних осіб або інших відповідальних осіб. 

Інший бік цієї ситуації більш глобальний і загрозливий. Публіка, що зібралася представники молоді, яка має бути майбутнім держави. Виховання на такій "музиці" до гарного не призведе. В Україні це зрозуміли і почали активно запроваджувати санкції проти виконавців, які загрожують національній безпеці. Спочатку ці люди вишиковуються у черзі на концерт російського репера, а потім серед них з'являться колоборанти і потенційні "агенти кремля". Бо їх риторика з активістами була дуже схожа на мову типових зомбованих російською пропагандою. Деякі з натовпу викрикували, що підтримують Україну. Тільки не зрозуміло як? Купивши квиток на концерт вони стали спонсорами зброї, яка буде направлена проти нашої країни. Прийшовши на концерт, а не акцію протесту, продемонстрували свою прихильність руському миру. Таких були тисячі. Сам зал Pramogu Arena вміщує близько 4500 людей. Квитки за день до концерту були майже розкуплені і їх вартість стартувала від 53 до 78 євро. Зазначимо, що спочатку виступ було заплановано в концертному залі Compensa. В останній момент його було перенесено в Pramogu Arena. Керівництво Compensa аргументували свою відмову у наданні приміщення тим, що не підтримують війну росії в Україні. Вони висувають високі вимоги до виконавців, які хочуть виступити в їх приміщеннях – перевіряють, чи не внесені вони до списку небажаних осіб у Литві, консультуються з міністерствами закордонних справ та культури, просять виконавців подати офіційну позицію письмово та стежать за громадським простором. Так, концертний зал Compensa, отримавши додаткову інформацію про артиста, відмовився надати приміщення для концерту Моргенштерна.

Реакція поліції та чиновників

На самому концерті та акції протесту була відсутня поліція. Як зазначила Начальник відділу зв'язків із громадськістю Юлія Самороковська в коментарі Delfi, поліція не мала інформації про заплановану акцію протесту. Інформація про конфлікти біля Арени їм не надходила. Однак у зв'язку з інцидентом поліція розпочала досудове розслідування за статтею 284 Кримінального кодексу Литовської Республіки.

На скандал відреагував міністр культури Литви Симонас Кайріс. Він заявив, що відповідальність за виступ російського артиста у Вільнюсі лежить на організаторах заходу, якими є «приватні особи». Він додав, що не бачить можливості включити Моргенштерна до списку небажаних у Литві осіб.

Зазначимо, що інші концерти репера в Європі та Дубаї також не відмінили. На жаль квитки майже усі розкуплені. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW