Нульовий кілометр українських залізниць тепер у Києві, а Південну та Південно-Західну залізниці нарешті перейменуютьВідтепер нульовий кілометр українських залізниць буде не росії, а в Україні, а саме у Києві. А Південну та Південно-Західну залізниці нарешті перейменують, причому найближчим часом. Про таке інформує сторінка у фейсбук АТ «Укрзалізниця».

Так, замість ганебних позначок 856/857 км, які були на Центральному вокзалі країни – адже розрахунок нульового кілометра на 31 році незалежності ще вели від росії – тепер нові позначки нульового кілометра. У найближчі 3 роки по всій країні замінять і кілометрові знаки, причому на сучасні світловідбивні. 

Щодо перейменування Південної та Південно-Західної залізниці, станеться це у рамках програми «Залізна українізація».

– Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, — «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням, – сказав голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Програма «Залізна українізація» триватиме з 2023 по 2025 роки, і вона покликана позбутися усього імперського та російського на українській залізниці, починаючи від назв та позначок, закінчуючи зображеннями тощо.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW