Пересип і недосип: як впливає на організм незбалансований сонПро те, що недостатня кількість сну згубно впливає на організм усі знають давно, проте про те, як впливає велика кількість годин сну, відомо не всім.

Відомий в Україні психотерапевт Спартак Субота розповів про те, як незбалансований сон впливає на стан людини.

Недосип

Недостатня кількість сну призводить до великої схильності до ожиріння, до ризику стати курцем, до підвищення тиску, до ризику захворіти на діабет.

"Усі ми знаємо, що безсоння шкодить і фактично одразу відчуваємо на собі наслідки недостатнього сну. Дані лабораторних досліджень також підтверджують, що в тих, хто спить менше за необхідний час, починаються проблеми зі здоров'ям", - пояснює психотерапевт.

Пересип

У цьому випадку перебільшена кількість сну (понад 9 годин) має практично такі самі наслідки, як недосип. Тобто, ризик смерті від серцево-судинних захворювань такий самий великий як у тих, хто спить менше 5 годин на добу.

Велика кількість досліджень також вказує на те, що ризик ранньої смерті однаковий для тих, хто не користується збалансованим сном і відхиляється в будь-яку зі сторін.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW