Практикуючий інвестор та фінансовий консультант Юлія Бабенко розповідає, що левова частка українців лише пізнає ази фінансової грамотності, про яку в більшості шкіл навіть не розповідали. Попри це вміння грамотно примножувати кошти та розпоряджатись ними потрібне кожному.
Чи чули ви хоча б про одного мільйонера, який накопичив багатство, просто тримаючи гроші на депозиті у банку? Звісно такого не буває, бо всі відомі багатії постійно вкладають кошти в свій бізнес.
Достатньо хоча б годину перегляду серіалу чи мелодрами замінити годиною вивчення основ фінансових знань. В наш час до бібліотеки йти не потрібно і чекати своєї черги, коли хтось поверне потрібну книгу теж. Щоб отримати доступ до знань знадобиться всього декілька кліків та секунд.
Тож найголовніше мати бажання навчатись.
Колись людина, в якої був телефон, ноутбук чи комп'ютер вважалась прогресивною, але в наші часи цими речами вже нікого не здивуєш. Зовсім інша справа- інвестиції. Чомусь особливо представників старшого покоління це лякає. Разом із тим варто розуміти, що гроші в шафі чи під матрацом не принесуть жодного доходу, до тих пір поки ви не почнете вкладати їх в різні фінансові інструменти: облігації, акції, фонди, тощо.
Для точнішого розуміння можна уявити, що у 2018 році людина зібрала100 000 гривень. Минуло п'ять років, уже 2023 року, а ці кошти так нікуди й не були інвестовані.
Сумна новина від мене. Інфляція «з'їла» за цей час 55,5% ваших заощаджень гривні, — каже експерт.
Саме тому не варто перекладати відповідальність на державу.
Ніхто, крім вас, не подбає про вашу забезпечену старість. Жодні капітали не впадуть вам з неба тільки якщо ви самі не сприяєте цьому. Ви справді хочете жити у майбутньому на ці мізерні гроші, як державна пенсія?, — каже Юлія Бабенко.
Ніколи не пізно починати вчити правила фінансової грамотності. Ви можете почати і в 20 років, і в 60, проте це піде тільки на користь вам, додає експерт.
Читайте також: Увага, шахраї: почастішали випадки обману під виглядом грошових виплат від міжнародних організацій