Рожевий сніг: біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиді цвіте снігНа станції "Академік Вернадський" в Антарктиді помітили рожевий сніг. Рожеві візерунки на білому покриві – так квітне сніг наприкінці антарктичного літа в районі нашої станції.

Про це повіломляє Національний антарктичний науковий центр.

Таке забарвлення з'являється внаслідок розвитку в снігу мікроскопічних зелених одноклітинних водоростей.

"Цікаво, що одна й та ж водорість має три кольорові стадії: зелену, помаранчеву і пурпурову чи малинову. Вона зимує під снігом у "зеленому" варіанті, де переважає хлорофіл, а коли стає тепліше, то просувається ближче до поверхні і червоніє, адже в ній утворюються каротиноїди (ці ж сполуки фарбують моркву, наприклад). Каротиноїди захищають водорість від ультрафіолетового випромінювання",- йдеться в повідомленні.

"Цвітіння снігу" сприяє зміні клімату. Адже через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок – у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще пришвидшується. Тому важливо щороку фіксувати площу "квітучого снігу" на дослідних поверхнях, щоб побачити загальні тенденції впливу зміни клімату.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW