Ринковий тариф на електроенергію: що це таке і чому викличе невдоволенняТривають розмови про те, що вже скоро в Україні можуть підвищити тарифи на електроенергію для населення. Попередньо, розглядають кілька варіантів розвитку подій.

Як підвищуватимуть тарифи

Перший сценарій передбачає поетапне зростання, як за графіком. Другий сценарій - разове підвищення до ринкової ціни.

Обидва варіанти розвитку подій сильно вдарять по кишенях українців, у яких і так порожньо. Уряд, все ж, намагається захистити громадян від високих тарифів. Про це розповів радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко.

Тарифи змінюватимуть попри обмеження від НКРЕКП. Регулярні ракетні обстріли призвели до важкої ситуації - відновлення потребує мільярдних вкладень.

Як каже радник, що радикальніший варіант ухвалять - то швидше ринок відновиться і в нього підуть інвестиції. Попередньо, "ринковий тариф" передбачає підвищення вчетверо.

Сьогодні тариф для побутових споживачів приблизно вчетверо нижчий за реальну ціну енергії. І, підтримуючи цей тариф, держава дотує кожну кіловат-годину незалежно від рівня доходів усіх споживачів. Сьогодні на такі дотації йде вже понад 140 мільярдів гривень на рік, - каже експерт.

Уже зараз багато українців не можуть оплачувати комунальні. Електрика серед цих послуг.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW