Їх піддавали тортурам, але вони встояли: чого не можна робити в сьогоднішнє свято1 грудня християни східного обряду відзначають свято, присвячене великомученикам Платону та Роману. Їх також називають «зимовказівниками»: вважається, що якою буде погода на свято, такою буде і зима.

За переказами, Платон був юнаком, який залишив свій дім і подався читати проповіді, але був схоплений язичниками. Навіть після місяця тортур він відмовився зректися християнської віри, за що його стратили.

Диякон Роман підтримував християн і викривав язичників. Під час одного з язичницьких свят він намагався оброзумити людей, але його схопили. Романа піддали тортурам, а потім стратили.

Читайте також: ПЦУ дозволила святкувати Різдво 25 грудня: як це впливає на інші свята

Що можна і не можна робити на Платона та Романа

На свято віруючі намагалися вранці піти до церкви. Вважалося, що після цього в сім'ї водитимуться гроші.

У народі також вважали, що мученики можуть покращити матеріальне становище. Для цього брали монетку і, тримаючи її в руках, говорили «Платон і Роман, насипте мені грошей повну кишеню». Після цього заговорену монету потрібно було носити із собою протягом року та не міняти.

У свято не можна лаятися, поганословити і бажати іншим зла. Вважається, що сварки у цей день можуть затягтись на весь рік.

Прикмети свята

1 грудня тепло на вулиці – зима буде теплою та м'якою, і навпаки;

Вітер сильний дме 1 грудня - взимку завірюх і хуртовин буде багато;

Якщо 1 грудня погода протягом дня швидко міняється, то зима загалом буде дуже мінливою;

Якщо на клямці іржа з'явилася – чекай на негоду найближчим часом;

Потрібно спостерігати за погодою 1 грудня вранці, вдень та ввечері – це дозволить дізнатися, якою буде погода у грудні, січні та лютому;

Кола навколо місяця – незабаром буде мороз;

Ворона дорогою ходить – буде відлига;

Комар у домі з'явився 1 грудня – чекай на відлигу.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW