На Київщині підприємці оптимістично налаштовані щодо подальшого розвитку бізнесуПідприємці Київщини більш позитивні щодо ситуації із бізнесом на майбутнє, однак менш оптимістичні щодо теперішньої ситуації, ніж в інших регіонах України.

Департамент економіки та цифровізації Київської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій започаткували щомісячне опитування представників бізнесу Київщини.

Про це повідомляє сайт - Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. 

Основне з висновків:

  • Понад половину підприємців Київської області - 63,2 - очікують покращення економічної ситуації на наступні 6 місяців. Це більше, ніж в інших регіонах України - 46,1. Водночас майже вдвічі більше, ніж по всій Україні (18,2%), бізнесменів області (43,3%) не змогли дати прогноз щодо фінансово-економічного становища на наступні пів року.
  • Представники бізнесу Київщини трохи гірше за бізнесменів з інших регіонів оцінюють фінансово-економічну ситуацію на підприємстві. Зокрема, відсоток «оптимістів» по Україні дорівнює 6,8%, а от у Київській області — 4,5%.
  • Серед представників бізнесу Київської області частка тих, хто оцінює загальноекономічне середовище як погане, менша ніж в цілому по Україні (36,4% та 49,1% відповідно), а частка оптимістів (9,1%) вища за загальноукраїнський показник (4,7%).
  • Відсоток підприємців, які повідомили про зменшення обсягів виробництва на Київщині більший, ніж по інших областях (66,67% та 44,9% відповідно). Також у регіоні менша частка бізнесу, який збільшив обсяги виробництва: 4,8% на Київщині та 15,4% - по Україні.
  • У Київській області близько 10% опитаних підприємств повідомили, що припинили свою діяльність у порівнянні з довоєнним періодом. Це приблизно на рівні результату для всієї країни – 8%.
  • Основними проблемами для бізнесу Київської області у 2022 році були складнощі з перевезенням сировини чи готових товарів територією України та безпека роботи. Проблеми браку палива та подорожчання сировини й матеріалів були не настільки гострими для бізнесу Київщини, ніж у середньому за всіма областями, де провели це опитування.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами.  

Наш Telegram канал.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW