Війна внесла корективи: як в Україні змінилися ринок праці та зарплатиПовномасштабна війна вплинула на всі сфери життя. Зокрема змін зазнав і ринок праці.  Змінилися основні запити роботодавців, кількість пропозицій і рівень зарплат. Попит на продавців істотно знизився, а топовими вакансіями зараз є водії і різноробочі на будівництво, та ряд інших.

Динаміку пропозицій на ринку робочих вакансій в Україні за перше півріччя 2022-го представили фахівці OLX Робота, а також був проведений порівняльний аналіз показників до і після великої війни.

Кого найактивніше шукають роботодавці

В кінці лютого і на початку березня найбільший попит у роботодавців на сайті оголошень щодо працевлаштування був на водіїв. Також до найактуальніших додалися вакансії різноробочих на будівництво. При цьому продавців стали шукати на 40% менше.

Аналогічна ситуація за списком найбільш затребуваних фахівців залишається зараз - за підсумками 6 місяців.

Так, на роботу далекобійником українці реагували найактивніше - 52 відгуків на 1 оголошення. На роботу масажистами (42 відгуків на 1 пропозицію) та водіями (33 відповідно).

Для порівняння: на початку року в січні роботодавці на ОЛХ найчастіше шукали фахівців у сфері торгівлі (9 522 оголошень для продавців і касирів), а також менеджерів з продажу і торгових представників (2 885 оголошень).
Другими за популярністю були фахівці транспортної сфери: 8 112 пропозицій для водіїв і таксистів.
Далі серед найгарячіших пропозицій були вакансії охоронців (2 143), кухарів (1 863) і прибиральниць (1 647).

У підсумку, в червні на ресурсі топ вакансій з найбільшою кількістю оголошень виглядає так:

водій (6 194 вакансії);
продавець (4 454);
різноробочий на будівництво (2 179);
швачка/кравець (1 684);
кухар (1 531).

При цьому для деяких фахівців пропозицій стало набагато більше, ніж було на початку 2022 року, до масштабної інтервенції російських загарбників. Так, операторів колл-центрів роботодавці стали шукати в 7 разів більше, значне зростання і для автослюсарів (+84%), а також - будівельників (+18%).

Зміни рівня зарплати

Якщо на початку війни, в березні, майже у всіх вакансіях фіксувалося зниження зарплат, то зараз рівень оплати праці фахівців у транспортній сфері наздоганяє довоєнний. Також відновлюється розмір зарплат у перукарів.

В цілому, з десятка найактуальніших вакансій на OLX, тільки операторам колл-центрів пропонували вищу зарплату, ніж на початку року.

Кому зараз платять найбільше

​​За підсумками першого півріччя найвища зарплата в червні сягала 32,5 тис. грн для далекобійників. Також з початку року зросли зарплати у рихтувальників (+10%) та операторів колл-центрів (+84%).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW