Правила перетину блокпостів, рекомендовані ЗСУ та Національною Поліцією України



Воєнний час обумовлює певні зміни в житті, серед яких — і поява блокпостів для контролю та перевірки автомобілів. Можливо, це не всім подобається. Але такі умови сьогодення, в яких доводиться жити. Про це повідомляє Покровське районне управління поліції. Існують певні правила перетину блокпостів, рекомендовані ЗСУ та Національною Поліцією України.
  • Правило 1: зменшити швидкість автомобіля. Це дозволить співробітникам ЗСУ, Нацполіції, Тероборони завчасно побачити номерний знак автомобіля та людей в салоні.
  • Правило 2: завчасно підготувати документи для перевірки Найголовніше — це паспорт громадянина України та технічний паспорт на автомобіль. Бажано ці документи покласти так, щоб за ними не довелося тягнутися у приховані кишені в нижній частині автомобіля. Адже це може викликати додаткове напруження та підозри до вашої особи: що ви намагаєтесь дістати — документи чи пістолет? Крім того, підготуйтесь до перевірки паспортів всіх інших людей, що перебувають в салоні автомобіля.
  • Правило 3: вимкнути фари автомобіля. По-перше, так автомобіль не буде засліплювати людей на блокпості. По-друге, це буде наче перша реакція — мовляв, «побачили блокпост, реагуємо на нього, зменшуємо швидкість, вимикаємо фари».
  • Правило 4: увімкнути аварійну сигналізацію. Аналогічно до правила вище – один з перших сигналів до того, що помітили блокпост та реагуєте на нього. Крім того, ще буде сигналом для водіїв автомобілів позаду, щоб вони також почали реагувати: зменшувати швидкість, готувати документи до перевірки тощо.
  • Правило 5: не проводити фото- або відеозйомку. Фактично блокпост — це режимний об’єкт, там перебувають представники силових структур, що мають не тільки перевіряти автомобілі, але й зупиняти ворога. Тому не варто надавати ворогу інформацію про облаштування блокпосту, кількість людей на ньому, територію тощо. Навіть якщо людина не прагне зробити це навмисне, одна публікація фото або відео з блокпоста в соціальних мережах може коштувати життів тих, хто зараз там знаходиться.
  • Правило 6: без дозволу правоохоронців не виходити з автомобіля. Поки люди перебувають в автомобілі, вони локалізовані в одному місці, так їх легше контролювати. Це правило цілком побудоване на бажанні правоохоронців убезпечити себе. На жаль, але це реалії військового часу.
  • Правило 7: чітко відповідати на поставлені запитання. Це правило побудоване вже на людській психології та поведінці мозку. Перша й найшвидша відповідь зазвичай є правдивою — мозок її швидко формує.
  • Правило 8: бути готовим на вимогу відкрити багажник та надати можливість оглянути салон автомобіля. Якщо у перевіряльників будуть підозри, ви маєте надати згоду на перевірку багажника та салону. Ніхто не буде копирсатися у ваших особистих речах, якщо вони не будуть викликати підозру. Тому не варто використовувати речі з камуфляжем, перевозити вогнепальну зброю та великі ножі. Можливо це буде неприємно та образливо для вас. Але уявить собі, що така перевірка зможе виявити диверсантів, які хочуть завезти зброю чи вибухівку у ваше місто.
  • Правило 9: зберігати спокій та взаємоповагу. Цього правила немає в офіційному переліку, проте воно витікає з вищенаписаного. Зрозумійте правильно: ваш автомобіль – лише один з сотень, що доводиться перевіряти протягом чергування. І з кожним автомобілем правоохоронці на блокпостах наражаються на смертельну небезпеку. Потрібно поставити себе на їх місце і зберігати спокій, намагаючись максимально взаємодіяти. Врешті-решт, все це робиться для нашої спільної безпеки. А також для нашої перемоги!


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW