Добровільна мобілізація без ТЦК: українцям пропонують вакансії операторів БпЛАЗСУ потребують операторів дронів, яких планують активно залучати завдяки реалізації проєкту цифрового рекрутингу від Мінцифри. У майбутньому цифровий рекрутинг можна буде застосовувати на всі напрямки української армії, але для цього потрібен час, а також перебудова всієї системи мобілізації.

Про це в ефірі телемарафону розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Today.ua.

Він зазначив, що розробники проєкту завершують підготовку і вже провели кілька бета-тестувань для випробовування процесу і отримання зворотного зв'язку від охочих вступити до ЗСУ і мобілізуватися саме в цю роту.

Автори проєкту пояснюють усім охочим приєднатися до ЗСУ основні деталі майбутньої служби: скільки триває навчання, які особливості служби, у чому полягають бойові завдання, яка буде заробітна плата. Михайло Федоров визнав, що це складний процес, оскільки насамперед потрібно змінити ключовий підхід до мобілізації.

"Потрібно перебудовувати систему. Систему, де немає ТЦК, де по суті розповідається про можливості, переваги та досвід, який буде", - сказав очільник Мінцифри.

Рекрутинг до Збройних сил України нагадує традиційне працевлаштування і передбачає, що кожен може обрати вакансію та підрозділ для служби.За словами експертів, рекрутинг має переваги перед традиційною мобілізацію.

Приміром, політолог Олексій Буряченко вважає, що індивідуальний набір до армії кращий, оскільки дозволяє Міноборони та Генштабу чіткіше формувати запит на затребуваних професіоналів. Крім того, під час війни складно знайти високооплачувану роботу та соціальне забезпечення у тилу, а в армії пропонують високій дохід.

"Раніше в Україні такого індивідуального, цілеспрямованого підходу не було. Думаю, що у найближчій перспективі такі рекрутингові ініціативи дадуть гідний результат. Під гарячу руку ТЦК нині потрапляють не завжди мотивовані та здатні воювати люди. При цьому хлопці на фронті далеко не у захваті від такого поповнення", - сказав Буряченко.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW