На Хмельниччині суд покарав подружжя, яке продавало людей для жебрацтва



Хмельницький міськрайонний суд розглянув кримінальне провадження з обвинувачення подружжя  в торгівлі людьми та визнав обох винними у продажі трьох людей для жебрацтва. Чоловіка суд засудив до п'яти з половиною років позбавлення волі, жінку суд вирішив теж позбавити волі на п’ять років, але встановив їй іспитовий строк три роки.

Про це повідомили у пресслужбі Хмельницького міськрайонного суду.

За їх інформацією, під час суду було встановлено, що, пообіцявши пристойне працевлаштування, подружжя завербувало для експлуатації у вигляді жебрацтва трьох своїх знайомих, які через сімейні та особисті  обставини потрапили в край скрутне матеріальне становище.

"Поліція провела спеціальний слідчий експеримент, у ході якого один із її працівників під зміненим прізвищем запропонував обвинуваченим за 32000 гривень грошової винагороди підшукати йому трьох осіб, які впродовж місяця жебракували б на території Львова. При цьому 10000 гривень він вручив за послугу в якості завдатку, а решту суми, 22000 гривень, пообіцяв віддати безпосередньо при передачі йому вказаних осіб. Домовленість була реалізована у Хмельницькому, на квартирі, де проживало подружжя. Після того, як усі троє потерпілих сіли в автомобіль підставної особи, працівники поліції відкрили перед ними правду – про те, що їх було фактично продано для подальшої експлуатації у вигляді жебрацтва", — йдеться у повідомленні суду.

У суді, як зазначається у повідомленні, обвинувачений свою винуватість повністю заперечив.

"Він стверджував, що жодних протиправних діянь не вчиняв, лише допоміг чоловіку, який звернувся до нього, підшукати людей для обробітку городу, а своїм трьом знайомим — влаштуватися на роботу. За таку послугу нібито попросив допомогти йому та позичити 1000 доларів в гривневому еквіваленті онучці на операцію, які мав намір повернути. Проте його дружина у суді навпаки все підтвердила", — повідомляє пресслужба суду.

Під час судового розгляду одна із потерпілих розповіла суду, що, перебуваючи у скрутному матеріальному становищі, погодилась доглядати шістьох дітей подружжя.

"Якийсь час вона проживала разом з ними, харчувалася та вживала алкогольні напої. В цей час ходила жебракувати, а всі зароблені кошти віддавала своїм "благодійникам" за те, що її "утримують". Жінка неодноразово просила знайти їй іншу роботу, адже жебракувати їй дуже не подобалося. Але, за її словами, господар систематично знущався з неї та бив, його контроль був настільки сильним, що жінка не могла звернутися по допомогу ні до медиків, ні до поліції. Невдовзі її утримувач повідомив, що для неї знайшлася робота у Львові, пов’язана із будівництвом, та можливо їй доведеться десь прибирати або й жебракувати", — зазначають у пресслужбі суду.

Інша потерпіла, йдеться у повідомленні суду, розповіла, що на залізничному вокзалі у Хмельницькому познайомилася із дочкою обвинувачених, яка привела її до себе додому. Там, зазначають у суді, вона через скруту впродовж 3-4 днів мила посуд та прала. Коли ж покинула сімейство, її знову розшукала донька обвинувачених і повідомила, що для неї знайшлася робота у Львові, потрібно за певну плату доглядати хвору людину. На таку пропозицію, зі слів потерпілої, вона погодилась.

Ще один потерпілий, як зазначають у суді, засвідчив, що не маючи постійного місця проживання та роботи, відразу погодився на пропозицію поїхати працювати в село, адже йому пообіцяли, що будуть платити 200 гривень на день, плюс він матиме проживання та харчування.

"Згідно даних висновків судово-психіатричного експерта всі троє мають психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю та синдром залежності, їхні вольові якості сильно ослаблені, тож ними легко можна було маніпулювати", — повідомляють у суді.

Вирок Хмельницького міськрайонного суду, зазначають у його пресслужбі, ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляції протягом 30 днів.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW