Високосний рік 2024: чи варто чекати неприємностейУ високосний рік днів більшає. Земля рухається навколо Сонця близько 365 днів 5 годин 49 хвилин, завдяки чому з'являється десь шість зайвих годин. У календарі можемо спостерігати це як додатковий день – 29 лютого.

Редакція сайту 056 розповідає походження назви, прикмети високосного року і цікаві факти про нього. 

Саме у високосні роки відбувається найбільша кількість політичних та природних катастроф. Наприклад, під час минулого високосного року, який припав на 2020-й сталася масштабна пандемія коронавірусу в усьому світі.

У східній культурі негативну енергію високосного року пов'язують з числом чотири, яке несе в собі силу слова "смерть". Високосний рік – завжди четвертий за рахунком, що так чи інакше присвоює йому славу небезпечного.

За повір'ями, якщо людина у минулі роки скоїла багато злочинів, то саме у високосний прийде час її "очищення" – вона може стикатися з постійними негараздами та проблемами.

Водночас покровителем 2024-го буде Дерев'яний Дракон і завітає до нас із добробутом й успіхом. У країнах Азії Дракон – наймогутніший знак.

Покровитель наступного року також символізує енергію та владу. 2024 надасть безліч можливостей зробити світ кращим. Головне – не зіткнутися із самолюбством.

Необхідність запровадити високосний рік виникла через те, що пори року змінюються з періодом, який становить не рівно 365 діб, а дещо більше. Стародавні математики та астрономи розрахували тривалість року у 365 діб і 6 годин.

Щоб врахувати ці «зайві» шість годин, вирішили раз на чотири роки додавати до календаря один додатковий день.

Високосний рік запровадив у 45 році до н. е. Юлій Цезар разом із юліанським календарем. У Давньому Римі рік починався у березні, тому у високосні роки додаткову добу додавали наприкінці року, а саме у лютому.

Таке правило збереглося й до сьогодні — у високосний рік у лютому 29 днів замість 28.

Юліанський календар вирішив проблему зсуву дат не повністю. Оскільки розрахунки уточнили, що рік триває не 365,25 доби, а 365,24219.

Тому наприкінці 1582 року папа Григорій XIII запровадив новий, більш точний календар, який називають григоріанським. Згідно з ним, рік є високосним, якщо він кратний 4, але не кратний 100, а також якщо він кратний 400.

Зараз григоріанський календар використовують як офіційний у більшості країн світу. В Україні його запровадили у 1918 році.

Багато людей остерігаються високосного року і тому невипадково такий рік обростає забобонами. Вірити в них чи ні - справа кожного.

Прикмети

 • У високосний рік не можна нічого купувати на смерть.
 • Не слід підбирати із землі круглі предмети - не до добра.
 • Не можна збирати гриби і траву, особливо на Івана Купала.
 • Вагітній жінці не можна стригти волосся до пологів.

Для дитини, яка народилася 29 лютого, в документах про народження рекомендується записати дату 28 лютого або 1 березня. 

В цілому не рекомендується що-небудь починати, здійснювати великі продажі або покупки, кардинально міняти сферу діяльності. Найголовніше, в цей рік краще не вступати в шлюб і не вагітніти.

Церква офіційно запевняє, що високосний рік жодним чином не впливає на стосунки між подружжям. Предки давали кілька порад, які можете використати:

 • не віддавайте свою сукню нікому після весілля, це ж стосується всіх аксесуарів;
 • не варто надягати обручку поверх рукавичок, інакше партнер не ставитиметься до шлюбу серйозно;
 • покладіть монетку в туфлі нареченої, щоб зберегти майбутню родину від лих.

Діти, народжені у високосний рік

Ставлення до дітей, які народилися у високосний рік, було неоднозначним. З одного боку, наші предки вірили, що поява на світ нового життя в такий період несе малюкові сумну й нещасливу долю. Інші, навпаки, вірили, що така дитина "обдарована Богом".

Люди, які з'явилися на світ 29 лютого, вважалися особливими. Напевно, кожен з нас хоча б раз замислювався: як вони святкують свій день народження? Є ті, хто святкує лише раз на чотири роки, а є такі, хто святкує щороку, але в інший день. Водночас із давніх-давен існує повір'я, що вони проживуть довге життя.

Якщо зважились на серйозні справи, нікому не розповідайте про них.

Що кажуть психологи

Не варто всі невдачі списувати на високосний рік. Краще шукати реальну причину. Психологи радять не шукати підтвердження негативним прикметами.

Здійснюйте серйозні зміни в своєму житті в ті періоди, які вважаються сприятливими. Наприклад, переїжджати в нове житло навесні. Поняття "високосний рік" придумано людьми.

Які високосні роки у ХХІ столітті

Після 2024-го високосними будуть 2028, 2032, 2036, 2040, 2044, 2048, 2052, 2056, 2060, 2064, 2068, 2072, 2076, 2080, 2084, 2088, 2092, 2096, 2100 роки.

Чому високосний рік так називається

Назва «високосний» походить від латинського bis sextus — «подвоєний шостий», або «бісекстильний».

Справа в тому, що 28 лютого римляни називали «шостим днем перед березневими календами» (sexto Kalendas Martii). Із впровадженням юліанського календаря додаткову добу у високосний рік спочатку називали «подвоєний шостий день перед березневими календами». 

Як високосний рік називають в Україні

Наші предки високосний рік називали пере́ступний, або касьянів рік.

А 29 лютого досі називають Касьянів день.

Цікаві факти про високосний рік

1. Колись у лютому було 29 днів у звичайний рік і 30 у високосний. У тому, що цей місяць втратив один день, винна марнославність римського імператора.

Все почалось з того, що на честь Гая Юлія Цезаря (Gaius Iulius Caesar) назвали липень (латинською — iulius). До цього цей місяць римляни називали квінтіліс (quintilis), що з латині означало «п’ятий» (нагадуємо, що у Римі рік починався у березні). У квінтілісі-липні було і є 31 день.

Коли до влади прийшов імператор Октавіан Август, він зажадав, аби на честь нього теж назвали місяць. І щоб у ньому було не менше днів ніж у місяці на честь Цезаря. Так з’явилась латинська назва серпня — augustus. Єдиною проблемою було те, що у цьому місяці було 30 днів. Тоді вирішили забрати один день у лютого і додати до серпня.

Тому тепер у липні і серпні завжди по 31 дню, а у лютому 28 або 29.

2. У високосні роки не прийнято одружуватись. Вважається, що шлюб, укладений у високосний рік буде нещасливим і швидко розпадеться. Це вірування дійшло до нас з Греції.

Натомість з Ірландії V століття, тобто часів святого Патріка, прийшла інша традиція. У високосні роки дівчата могли робити пропозицію хлопцям, і ті не могли відмовити.

За легендою, ірландська монахиня на ім'я Бріджет поскаржилася святому Патрику, що жінкам доводиться дуже довго чекати освідчень від своїх обранців. Тоді Патрик випустив указ, який давав жінкам право освідчуватися самим, але лише раз на чотири роки.

3. Зараз у світі проживає трохи більше 4,1 млн людей, що народилися у цей день. Згідно зі статистикою, шанс народитися 29 лютого складає 1 до 1 461. Ті, хто народився 29 лютого, формально можуть святкувати день народження лише раз на чотири роки.

Американське місто Антоні у Техасі запрошує таких щасливчиків до себе кожного 29 лютого, щоб відсвяткувати разом. Місто проголосило себе «високосною столицею світу» і кожні чотири роки влаштовує фестиваль із грандіозною вечерею для тих, хто народився 29 лютого.

Відомі персони, які народились 29 лютого

 • 1792 — Джоаккіно Россіні, італійський композитор.
 • 1904 — Джиммі Дорсі, американський джазовий саксофоніст і кларнетист, лідер біг-бенду.
 • 1932 — Юрій Богатиков, український радянський співак.
 • 1940 — Варфоломій I, вселенський патріарх, що видав Томос про автокефалію Православної церкви України.
 • 1940 — Йожеф Сабо, радянський футболіст, український тренер.

Що не можна робити у високосний рік 2024

Традиційно все, що виходить за межі звичайного, обростає в народі численними забобонами і прикметами.

Так і високосний рік здавна вважають небезпечним і нещасливим. Існує багато заборон на високосний рік, кажуть, що не можна:

 • вінчатися і укладати шлюб — він виявиться нещасливим і недовгим;
 • розлучатися — рішення може бути поспішним і неправильним;
 • вагітніти і народжувати дитину — її можуть переслідувати неприємності;
 • розпочинати власну справу — вона ризикує бути збитковою;
 • змінювати роботу — це також до збитків;
 • купувати або будувати житло — воно матиме мати негативну енергетику;
 • продавати велике майно та цінні речі; 
 • колядувати;
 • збирати гриби.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW