Дід Мороз VS Святий Миколай - історія різдвяних персонажівВ Україні до чемних дітей раніше 19, а тепер 6 грудня, приходить Святий Миколай. Напередодні свята діти пишуть листи, щоб хотіли отримати від Чудотворця. Адже він залишає подарунки хорошим дітям, а не слухняним кладе прутика. Ми всі виросли знаючи цю легенду та боячись не отримати подарунка під подушкою. Проте окрім Миколая, до українських дітей почав приходити й Дід Мороз. Старий дідусь у шапці, шубі червоній або синій та з жезлом залишає подарунки вже під ялинкою. Хто ж цей дід і звідки він взявся?

Святий Миколай все ж існував у реальності. За своє життя ця людина допомагала бідним та приносив різні смаколики дітям. Але чому зʼявився ще один бородань, який теж приносить подарунки. 

Ні для кого не секрет, що Дід Мороз вигаданий персонаж, який зʼявився за радянських часів. Тоді совєти проводили антирелігійну кампанію. За радянських часів влада забороняла святкувати й Різдво та День Святого Миколая.

На плакаті пише:

"Радітілі нє сбівайтє нас с толку. Нє дєлайтє рождєства і йолку"

А на другому написано:

"Воспітивайтє дєтєй с помощю Бога, а нє пєдагога"

А щоб радянізувати людей і вони відкинули релігійні ідеї - придумали альтернативу. Тоді у 1937 році вперше зʼявився Дід Мороз, який приходить на новий рік першого січня. 

Але цей  не виник ні звідки. Колись цим язичницьким персонажем лякали людей, ніби це дідуган, який разом з собою приносив сильні морози. За легендою, він заморожував врожай та худобу.

Тому люди намагались його задобрити та віддавали йому у жертву дівчину. Так і зʼявився образ Снігуроньки. Зараз вона сприймається як онука Мороза, яка допомагає йому у новорічну ніч.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW