Екоінспекція фіксує збільшення кількості випадків незаконної торгівлі хвойними деревамиІнспекція фіксує збільшення кількості випадків незаконної торгівлі хвойними деревами.

В останні передноворічні дні на території Поліського округу активізувалася торгівля хвойними деревами, які для більшості українців залишаються головним атрибутом новорічного свята.

Про це інформує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Пропозиція легально вирощених і заготовлених ялин та сосон велика, про що свідчать результати спільних рейдових заходів за участі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу, державної лісової охорони та представників правоохоронних органів, представників ЗМІ.

Але, на жаль, не завжди реалізатори та покупці дотримуються вимог природоохоронного законодавства, порушуючи вимоги інструкції з ведення електронного обліку деревини та Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

Так, 27.12.2023 в місті Рівне в районі продуктового ринку по вул. Пересопницькій встановлено факт продажу новорічних ялинок, серед яких одна була без відповідного маркування (прикріпленої самоклейної етикетки), що є порушенням вимог природоохоронного законодавства.

28.12.2023 в місті Дубно Рівненської області поблизу вул. Данила Галицького, 3 інспекторами також зафіксовано факт продажу новорічних ялинок, серед яких три не мали відповідного маркування.

Цього ж дня інспектором з охорони природного середовища Поліського округу аналогічне правопорушення було задокументовано на 95 км траси Київ-Чоп (Житомирська область). Місцевий житель пропонував до реалізації ялинки без відповідного маркування.

На порушників у кожному із описаних випадків складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Розгляд справи а, відповідно, і визначення розміру штрафу, проводитиметься судом.

"Нагадуємо, що, згідно доручення Держекоінспекції України від 22.11.2023 №1742, природоохоронна акція «Новорічна ялинка» триватиме до 15 січня 2024 року.

Екоінспекція закликає громадян відповідально ставитись до збереження лісових ресурсів та не ставати співучасником злочинів проти довкілля!", - йдеться в повідомленні.

Державна екологічна інспекція Поліського округуAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW