Про примусову евакуацію дітей і добровільне повернення у зону бойових дій дорослих525 тисяч цивільних осіб зараз знаходяться на території Донецької області, яка є підконтрольною українській владі.

Про це під час брифінгу для журналістів повідомив заступник департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької обласної адміністрації Павло Челпих.

Він зазначив, що це число постійно змінюється, тому що міграція населення триває продовж усього періоду повномасштабного російського вторгнення.

Влітку люди повертаються у свої домівки, «ну тому що знаєте, треба посадити картоплю під обстрілами», каже Павло Челпих. Напередодні зими, через проблеми з опаленням, частина людей знову виїжджає в інші регіони України.

Цього року, попри небезпеку,  у свої домівки повернулись 220 тисяч людей.

«Причини у всіх різні. Але головним чином, це соціальні проблеми», - кажуть в обласній адміністрації.

З минулого року на території Донеччини діє обо’язкова евакуація. Проте обов’язкова – не означає  примусова. Тому люди вільні пересуватися регіоном там, де діє український контроль над територіями.

А от що стосується дітей, то відносно них триває примусова евакуація разом з батьками або опікунами. Примусова евакуація застосовується тільки в тих населених пунктах, які знаходяться фактично на лінії фронту. Рішення про примусову евакуацію ухвалюється за поданням місцевих органів влади.

«Наразі примусова евакуація дітей відбувається в Торецькій територіальній громаді. Вона триває вже 2 місяці. Інколи діємо умовляннями і вивозимо дітей разом з родинами, інколи примусово вивозимо дітей в безпечні міста, якщо батьки не хочуть подбати про їхню безпеку. Наразі на території Торецької громади залишаються 39 дітей. Робота з їх евакуації триває», - розповів Павло Челпих.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW