В Україні оновлять техпаспорт і права: чи потрібно міняти на новіПосвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу забезпечать додатковими елементи захисту. Це буде зроблено для зменшення ризику їх підробки. Адже в сучасних умовах завдяки розвитку технологій з'являється ризик підробки документів. Відповідна постанова Кабміну № 1358 набула чинності 26 грудня, йдеться в повідомленні на сайті Головного сервісного центру МВС.

Згідно з новими змінами, сервісні центри МВС видаватимуть громадянам документи, які мають додаткові елементи захисту. Їх наноситимуть на водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Про це повідомляє Патріоти України.

Відтак, захисне покриття бланків матиме спеціальне маркування. Додатково на бланку свідоцтва розміщуватиметься QR-код у правому нижньому кутку. Він міститиме посилання на електронний сервіс, що розміщений на вебсайті Головного сервісного центру МВС для перевірки відомостей, внесених до бланка свідоцтва. Такий посилений захист суттєво знизить ймовірні підробки. Також у режимі онлайн дасть змогу перевірити легітимність свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Наразі в Головному сервісному центрі МВС працюють над впровадженням захисних елементів як на посвідченні водія, так і свідоцтві про реєстрацію.

Наразі сервісні центри МВС видають бланки зазначених документів наявного зразка до повного витрачання. Щойно вони будуть використані, але не пізніше 1 серпня 2024 року, громадянам видаватимуть посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію з додатковими елементами захисту.

Звертаємо увагу, що громадяни можуть продовжувати користуватися водійським посвідченням і свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, які видавалися раніше. Ці документи є дійсними протягом строку, на який вони були видані і обмінювати їх можливо виключно за власним бажанням, - повідомляють правоохоронці.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС та в соціальних мережах.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW