Дезінформація, яку запускала росія про Україну ще до повномасштабного вторгненняНещодавно дослідники проаналізували наративи росії, які федерація запускала ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Цим зайнялися представники громадської організації «Україна-2050».

Експрезидент Світового конґресу українців Евген Чолій презентував звіт медіамоніторингу щодо російської дезінформації відносно України за півроку до широкомасштабного вторгнення рф, який містить п’ять метанаративів.

У цьому матеріалі розказуємо про те, що ж росія розповідала про Україну до повномасштабного вторгнення і якими фактами маніпулювала.

  1. Перший метанаратив російської пропаганди був про те, що Україна є недодержавою. Він направлений на те, щоб заперечити існування українського народу, як окремого від російського і дискредитувати українську державність. У рамках цього, просувалися такі ідеї: українці та росіяни — це один народ; історично Україна була периферією колишньої російської імперії; Україна не має власної історії та мови; наша держава виникла в результаті дій більшовиків росії та Леніна; Україна краде в росії козацькі традиції; економічний занепад України є неминучим.

  2. У другому метанаративі російської пропаганди йдеться про те, що українська влада є «неонацистською, нелегітимною та дискредитованою». Він направлений на дискредитацію української влади та розкол в українському суспільстві. За словами експерта, у рамках цього метанаративу говорили про те що: українська влада є нелегітимною та перебуває під зовнішнім управлінням США; владу в Україні захопили неонацисти; події на Майдані — це збройний державний переворот за підтримки західних спецслужб; громадянська війна в Україні з 2014 року ніяк не пов’язана з діями росії, агресором є сама Україна, яка ж і веде війну проти власного народу; війна в Україні з 2014 року підтримується в інтересах і за сприяння олігархів, мешканці України незадоволені своєю владою, що спричинить дестабілізацію, масові протести та дострокові вибори.

  3. Третій метанаратив, який просувала російська федерація напередодні війни - «Захід експлуатує Україну та є деструктивним для світового порядку». Як повідомив Евген Чолій, у рамках цього були зафіксовані такі наративи: США залякують своїми заявами про підготовку росією нападу на Україну, однак справжнім її мотивом є спроба демонізувати рф; Захід також хоче використати Україну, щоб послабити росію, підштовхує Україну до війни та ніяк не допоможе їй у разі нападу росії; нові штами коронавірусу є частиною процесу модернізації біологічної зброї, випробовування якої проводять на українцях у секретних лабораторіях в Україні під керівництвом США.

  4. Четвертий метанаратив полягає в тому, що російська меншина є об’єктом утисків в Україні. Цей наратив, зокрема, направлений на формування переконань про незаконне і насильницьке витіснення всього російського в Україні: мови, церкви, історії та культури, російської меншини, проросійських ЗМІ та політиків. 

  5. П’ятий метанаратив пропаганди рф полягав у тому, що існує зовнішня загроза для росії. НАТО з США та Україну представляли в суспільстві агресорами, які планують військовим шляхом повернути окуповані росією території України, а також виправдовували необхідність вирішення рф українського питання та конфлікту на Донбасі військовим шляхом. У рамках цього метанаративу було зафіксовано такі маніпуляції: росія є мирною державою і нікому не загрожує, а Україна є агресором і готується військовим шляхом повернути окуповані території Донецької та Луганської областей; США є агресором і спробує розв’язати війну на Донбасі, використовуючи при цьому Україну; країни НАТО вже фактично окупували Україну, на території якої перебувають тисячі військових США та країн Альянсу, а також присутні військові об’єкти та інфраструктура НАТО.

Це доводить, що ще задовго до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року, кремлівська пропагандистська машина не зупинялась у своїх намірах в дезінформації світового суспільства.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW