Чернігівщина нарешті почала позбавлятися пестицидівНе зважаючи на повномасштабну війну та регулярні обстріли російськими агресорами прикордонних громад Чернігівщини, заходи, націлені на збереження природи та екології нашого краю, продовжують проводитись. Про це 22 грудня під час брифінгу відзвітувала директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської області Наталія Грудницька.

За словами пані Наталі, одним з основних напрямків роботи була ліквідація загрози забруднення довкілля побутовими відходами та небезпечними речовинами. Вперше за останні 10 років були вивезені небезпечні пестициди, що залишилися після реформування аграрного сектору. 234 тонни заборонених речовин зберігалося на складах, що знаходилися у незадовільному стані. Пестициди поступово отруювали підземні води, ґрунти, і це впливало на стан довкілля в цілому.

Процес вивезення цих речовин довготривалий, і це питання не одного року, але він зрушив з місця доволі жваво: цьогоріч з територій громад було вивезено близько 40 тонн пестицидів з 16 складів. Наразі на території області залишається 37 складів з отруйним вмістом.

Також в рамках урядової програми утилізували та замінили на світлодіодні 711000 ламп розжарювання. На території Іванівської територіальної громади розпочали роботи з ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища. Як повідомила Наталія Грудницька, через несприятливі погодні умови роботи не вдалося завершити, тому їх перенесли на наступний рік.

Щоб не допустити забруднення неочищеними стічними водами, цьогоріч розробили три проектно-кошторисних документації для реконструкції каналізації у Чернігові. А у Ніжині на очисних спорудах замінили два насосних агрегати.


Ольга Мелашенко

Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW