Святвечір: що категорично не можна робити напередодні РіздваЗавтра, 24 грудня, віряни відзначають Святвечір, що передує одному з найбільших християнських свят – Різдву Христовому. В цей день господині готують 12 пісних страв на честь 12 апостолів. 

Традиційно, Святвечір відзначають у сімейному колі.  Господині починали готуватися до Святвечора заздалегідь. До появи на небі першої зірки вони мали завершити прибирання та приготування їжі на святковий стіл.

Так, на Святвечір готували 12 пісних страв. Головними стравами трапези вважалася кутя та вареники. На святковий стіл не подавали алкогольні напої. Замість них пили узвар.

Також на святковому столі мають бути свічка і часник. Горіння свічки - це свідчення віри, приналежності людини до Божественного світла. Часник кладуть на чотири кути столу під скатертину, щоб відігнати від родини і хати злих духів. Це символ очищення від гріха, який отруює людське життя, символ родючості і здоров’я.

Після того, як засяяла перша зірка у Святвечір, за традицією першим за стіл сідав господар, а потім інші члени родини.

Перед початком трапези, батько набирав ложку куті та підкидав її до стелі. Вважалося, що рік буде врожайним, якщо до стелі декілька зерняток прилипали.

Господиня на столі лишала тарілки та залишки куті для тих родичів, яких немає вдома, та для померлих.

Також на свято ставили дідух, який робили з житнього або пшеничного снопа. Він символізував багатства та добробуту у домі, його ставили під іконами. У давні часи в народі існувала традиція спалювання дідуха під час різдвяних свят.

У Святвечір опівночі всі члени родини відвідували урочисте богослужіння у храмі. Якщо немає можливості відвідати храм, можна помолитися Богу з дому.

Ще здавна предки дотримувалися певних заборон, щоб вберегтися від нечистої сили та зла. Вважалося, що найгірше, що можна зробити у Святвечір - це сваритися.

Також існують і інші заборони:

- не варто бути скупим

- не можна зустрічати Різдво в брудному одязі

- не можна у Святвечір шити, в'язати, вишивати

- заборонено прибирати у будинку - це потрібно зробити до Святвечора

- не можна спізнюватися на вечерю. В іншому випадку, весь рік доведеться провести далеко від домівки

- молодим дівчатам і хлопцям не варто сидіти на кутах столу, інакше їм не вдасться зустріти своє кохання

- їжу краще запивати узваром

- не можна садити за стіл непарну кількість людей, а якщо так і сталося, потрібно додатково поставити ще один набір столових приладів

- не прийнято на святкове сімейне застілля запрошувати друзів і знайомих. Вечір слід провести в колі найближчих і найрідніших

- святкові страви не доїдають повністю: холодильник не повинен залишатися порожнім. У Різдво це поганий знак.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW