В УГКЦ не благословлятимуть одностатеві пари18 грудня, Ватикан дозволив католицьким священникам благословляти гомосексуальні пари. За словами глави УГКЦ Святослава, сім'я - це вірний, нерозривний і плідний союз любові між чоловіком і жінкою, а отже в УГКЦ не благословлятимуть одностатеві пари.

Про це заявив блаженніший митрополит Святослав. Він відзначив, що декларація Ватикану стосується лише римо-католиків і не має правової сили для вірян УГКЦ. Митрополит Святослав також наголосив, що греко-католики й римо-католики по-різному трактують поняття "благословення".

"Вона не розглядає питання католицької віри чи моралі, у ній не подаються жодні приписи Кодексу канонів для східних церков та не згадуються східні християни. Декларація стосується суто латинської церкви і не має правової сили для вірних УГКЦ", - ідеться в його заяві, опублікованій 22 грудня на сайті церкви.

За словами Святослава, УГКЦ є однією зі східних католицьких церков, тому має свою літургійну, богословську, канонічну та духовну спадщину, а значення поняття "благословення" в УГКЦ і латинській церкві - відмінні.

Так, він зауважує, що за традиціями візантійського обряду, "благословення" означає схвалення, дозвіл чи навіть наказ щодо певного виду вчинків, молитовно-аскетичних практик, зокрема окремих видів посту та молитви.

"Очевидно, що благословення з боку священнослужителя завжди має євангелізаційний і катехитичний вимір, тому в жодному разі не може суперечити вченню католицької церкви про сім'ю як вірний, нерозривний і плідний союз любові між чоловіком та жінкою, який Господь наш Ісус Христос підніс до гідності святого таїнства подружжя. Пастирська второпність спонукає нас уникати двозначних жестів, висловлювань і понять, які б викривлювали чи спотворювали Боже слово та вчення церкви", - заявив глава УГКЦ.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW