Чому виникають заїди і як їх лікуватиМайже кожен із нас хоч раз у житті зіштовхувався з таким неприємним явищем, як заїди. Це запалення у куточках рота, яке супроводжується болючими відчуттями, а також мають не зовсім естетичний вигляд, через що люди можуть відчувати себе дискомфортно.

Як лікувати заїди і чому вони виникають розповіла дерматологиня Карина Паньків. За її словами, на це впливажє відразу декілька чинників.

Чому виникають заїди

  • через механічне травмування ( у випадку носіння брекетів, встановлення зубних протезів);
  • унаслідок подразнення слиною, при її надмірному накопиченні або ж, якщо людина має звичку облизувати губи;
  • лікуванні системними ретиноїдами (утворюються внаслідок сильної сухості в роті);
  • дія ультрафіолету (актинічний хейліт);
  • тривале лікування антибіотиками, при кандидозі ротової порожнини.

Як лікувати заїди

За словами лікарки, достатньо дотримуватися досить простого лікування. Зокрема, у випадках сильної сухості та подразнення, використовуйте зволожувальні стіки або бальзами, які містять у своєму складі центелу, цинк інші зволожувальні компоненти.

При актинічному хейліті слід обирати гігієнічні помади зі SPF-фактором.

При приєднанні вторинної інфекції (грибкової, бактеріальної) використовуйте відповідні препарати або комбіновані мазі. Тут доцільним буде консультація фахівця, який допоможе підібрати лікування.

Контролюйте звичку облизувати губи.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.uaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW