У додатку “Дія“ тепер можна продавати та купувати автомобілі20 листопада 2023 року у мобільному додатку "Дія" з'явилася послуга купівлі-продажу автомобілів. Про це повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС.

За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, скористатися послугою перереєстрації можуть лише автомобілісти, які продають або купують автомобіль вперше за рік. Якщо це, наприклад, другий автомобіль, який автомобіліст хоче купити за один рік, то тоді угоду йому потрібно оформити безпосередньо в територіальному сервісному центрі МВС.

Покупець та продавець автомобіля мають бути зареєстровані у мобільному додатку "Дія". Вони складають проект договору (потрібно внести певну інформацію, зокрема вартість автомобіля), а автомобіль автоматично перевіряють за базами даних. Якщо у автомобіля немає кримінального минулого (тобто, якщо він не перебуває у розшуку як викрадений), якщо він не перебуває, наприклад, під судовою забороною, то система дає дозвіл на укладання угоди купівлі-продажу. Після цього договір засвідчується покупцем та продавцем Дія.Підписом. Сторони повинні домовитися про передачу та отримання грошей. "Дія" не контролює передачу грошей.

Процес купівлі-продажу автомобілів у додатку "Дія" займе мінімальну кількість часу. В цьому випадку відвідувати сервісний центр МВС не потрібно. Свідоцтво про реєстрацію автомобіля та державні номерні знаки надішлють поштою.

Нагадаємо, бета-тестування послуги купівлі-продажу автомобілів у додатку "Дія" розпочалося восени 2023 року. За ці два місяці тестування було перереєстровано понад 60 транспортних засобів.

В Україні зараз при перепродажі автомобіля не обов'язково отримувати експертний висновок. Але це можна зробити за бажання, щоб переконатися в тому, що з машиною все гаразд. Експертний висновок є обов'язковим лише для євроблях, ввезених до нашої країни.

У мобільному додатку "Дія" планують запровадити ще одну важливу послугу для автомобілістів. Йдеться про розмитнення автомобілів на іноземних номерах. Спочатку планувалося запустити цю послугу ще у 2022 році, але цього не сталося через повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Потім повідомлялося, що ця послуга у додатку "Дія" з'явиться наприкінці 2023 року. Але поки що цього так і не сталося. Можливо тому, що не виходить узгодити формулу (тобто вартість) розмитнення євроблях у додатку "Дія".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW