Окупанти засудили ще чотирьох українських військових, які захищали Маріуполь від російської навалиУ так званій "ДНР" продовжують виносити незаконні вироки українським військовим. Нещодавно там засудили чотирьох українських військових Сергія Бензу, Яна Данилова, Андрія Крістофовича та Сергія Палійчука.

Про це 19 грудня повідомив слідчий комітет РФ.

Танкиста Сергія Палійчука окупанти звинуватили у обстрілі будинків у селищах Сартана, Саханка, Талаківка та Старий Крим. За даними так званого слідства, нібито внаслідок обстрілів загинув неповнолітній.

"Палійчуку заочно призначено покарання у вигляді 28 років позбавлення волі із відбуванням у колонії суворого режиму. Він оголошений у міжнародний розшук", - повідомляють російські загарбники.

За даними СК, командира роти вогневої підтримки Сергія Бензу та старшого стрільця ЗСУ Яна Данилова було звинувачено в тому, що вони, нібито, у період з березня по квітень 2022 року розстріляли сімох жителів Маріуполя та ще одну людину поранили.

Ян Данилов

Бензу окупанти засудили до довічного позбавлення волі з відбуванням у колонії особливого режиму, Данилову дали 24 роки позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Сергій Бенза

Військовослужбовця 1 окремого батальйону морської піхоти збройних сил України старшого лейтенанта Андрія Крістофовича звинуватили в тому, що він нібито наприкінці березня 2022 року стріляв із кулемета по цивільному авто - водій загинув, машина згоріла. Йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 25 років із відбуванням у виправній колонії суворого режиму.

Андрій Крістофович

Нагадаємо, за останніми данними, за вересень 2023 року в "ЛДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень – 24. У листопаді – 27. З початку грудня – 7. В окупованих росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" і "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це чи вбивство цивільних через неприязнь, замах на вбивство чи пошкодження майна.

 Омбудсмен Дмитро Лубінець відреагував на засудження українських військових в окупації та заявив, що їх судять за надуманими статтями.

Дмитро Лубінець наголосив, що такі суди є порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції щодо права полонених на справедливий суд та недопущення тортур, їх можна вважати військовим злочином. Донеччина є частиною України у міжнародно визнаних кордонах, на неї поширюється юрисдикція українських судів. Тільки вони мають право здійснювати правосуддя на цій території», – заявив Дмитро Лубінець.

Читайте також: Росіяни засудили ще одного українського військового за "вбивство" маріупольцівAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW