Директора Департаменту інфраструктури Сумської міськради відсторонено від посади на два місяці11 грудня директора департаменту інфраструктури Сумської міськради Олександра Журбу, ВАКС відсторонив від посади на два місяці.

Про це повідомили в Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

"11 грудня 2023 року слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП, та відсторонив від займаної посади директора Департаменту інфраструктури Сумської міської ради, якого спільно з мером міста Суми викрито на проханні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 2 130 000 гривень.Строк відсторонення – 2 місяці", — йшлося в повідомлені САП.

Що відомо про справу Олександра Журби та Сумського міського голови Олександра Лисенка

Ввечері 2 жовтня НАБУ і САП спільно з СБУ затримали Олександра Лисенка та Олександра Журбу під час отримання ними частини хабаря в 1,4 млн грн. За інформацією СБУ, фігуранти вимагали 2 млн 130 тис. грн з місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Микола Карась прокоментував справу Сумського міського голови Олександра Лисенка та директора департаменту інфраструктури Сум Олександра Журби. За словами прокурора, посадовці вимагали отримання неправомірної вигоди від підприємства, яке здійснює вивезення сміття, аби вони надали можливість підняти тариф та щоб підприємство лишилося на ринку.

3 жовтня посадовцям повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.

4 жовтня міському голові Сум суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави.

5 жовтня Олександра Лисенка відпустили під заставу в 3 млн грн. У коментарі посадовець повідомив, що заставу за нього внесли його друзі та знайомі.

9 жовтня у Вищому антикорупційному суді ухвалили рішення про відсторонення Олександра Лисенка від виконання обов'язків міського голови Сум.

10 жовтня у Сумській міськраді повідомили, що на час відсторонення Олександра Лисенка його обов’язки покладені на Юлію Павлик — керуючу справами виконавчого комітету.

15 листопада НАБУ оприлюднило записи розмов міського голови Сум і директора департаменту з власником підприємства, що здійснювало поводження з побутовими відходами. У відео, як стверджує НАБУ, посадовці домовляються з чоловіком про хабарі та отримують гроші.

15 листопада рішення про відсторонення міського голови Сум Олександра Лисенка від займаної посади залишили без змін.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW