У Сумах триває вакцинація від COVID-19У закладах охорони здоров’я Сумської міської ТГ триває вакцинація від COVID-19.

Про можливість щеплення та ситуацію з захворюваністю розповіли під час брифінгу, який відбувся на базі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2».

Начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО зазначила, попри те, що пандемія COVID-19 завершилась, в Україні продовжують фіксувати випадки захворювання. У Сумській міській ТГ з початку епідеміологічного сезону ГРВІ (з 28 вересня 2023 року) на коронавірусну захворіло майже 1600 людей. Двоє хворих віком 65+ померли (не були щеплені).

Основою для запобігання тяжким випадкам COVID-19 та ускладненням коронавірусної хвороби залишається вакцинація. Щеплення безоплатне.

Наразі в наявності в амбулаторіях Центрів первинної медико-санітарної допомоги сумської громади вакцина «Comirnaty» виробництво Pfizer (для дорослих та дітей).

Олена Чумаченко нагадала, що базовий або первинний курс вакцинації – це три щеплення. Дві дози первинна вакцинація, і перший бустер, який вводять за п'ять місяців після завершення базового первинного комплексу. Всі наступні щеплення називаються сезонними бустерами.

Насамперед медики радять щепитися тим, хто перебуває в групах ризику.

«Кожен має подбати про своє здоров’я. Вакцинація проводиться в усіх амбулаторіях наших Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Пацієнти які не пам’ятають, які дози були ними отримані раніше та коли вони щепилися, мають звернутися попередньо до сімейного лікаря, який надасть відповідну інформацію та порадить, яку саме дозу вони мають отримати. Після цього необхідно буде з документами звернутися до пункту щеплення. Особливо хочу звернути увагу на те, що підлягають вакцинації особи, котрі мають супутню патологію, – задля запобігання тяжкому перебігу захворювання та уникнення небажаних наслідків після хвороби», – сказала Олена Чумаченко.

Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Ганна ІВЖЕНКО зауважила, що на прикладі їхнього закладу спостерігають підвищення захворюваності на COVID-19. Переважно лікарі фіксують середній або легкий перебіг захворювання. Це керівник Центру пов’язує з проведеною раніше вакцинацією, тому радить сумчанам і зараз не нехтувати щепленням.

«Щепимо всіх охочих, незалежно від того, є в них декларація з лікарем нашого Центру чи ні. Вакцинація – це дешевий і фінансово невитратний метод профілактики хвороби», – наголосила Ганна Івженко.

Зробити щеплення від COVID-19 можна у чотирьох амбулаторіях КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» в робочі дні з 9:00 до 15:00 та в суботу з 9:00 до 12:00. Для вакцинації необхідно мати з собою паспорт.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW