В Укренерго вирішили відключати електрику українцям за борги: з'ясувалося, кого це торкнеться в першу чергуКомпанія "Укренерго" вирішила найближчими тижнями відключати споживачів, які накопичили борги за електрику. Сума, яку не внесли за одержані послуги, перевищила 30 мільярдів гривень.

Як інформує "biz.today.ua", голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що відключення світла насамперед торкнуться тих споживачів, які не належать до критичної інфраструктури та відмовляються оплачувати електроенергію.

Він уточнив, що на балансуючому ринку заборгованість перед Укренерго склала 30,1 млрд грн, і "дебіторка" продовжує збільшуватися. Найбільше накопичив боргів "постачальник останньої надії" – компанія "Укрінтеренерго".

Повідомляється, що причиною збільшення боргу "постачальника останньої надії" стало те, що багато хто використовує електроенергію, не платять за неї, але при цьому їх не можна відключити. За словами топ-менеджера, наразі проблема балансуючого ринку залишається невирішеною.

Вказано, що держава визначила понад 5,5 тисячі підприємств, яких не можна відключити від електропостачання. Йдеться про організації, що складають критичну інфраструктуру: теплокомуненерго, водоканали, обленерго, державні шахти та муніципальні компанії. У списку опинилися і випадкові підприємства, які не повинні мати пільг на оплату електроенергії.

Володимир Кудрицький наголосив, що уряду запропонують сформувати винятковий список захищених споживачів, а решта або має погасити заборгованість, або їм відключать світло.

Глава Укренерго вважає, що теплокомуненерго та водоканали мають бути захищені від відключень. Найближчими тижнями проведуть розрахунок заборгованості і тим, хто багато місяців затримував оплату послуг, їх обмежать.

Щодо загальної заборгованості на енергетичному ринку, вона досягла близько 60 мільярдів гривень. Серед боржників та тих, кому заборгували, найбільші компанії: Укренерго, Енергоатом, ДПЕК, Гарантований покупець, Центренерго, обленерго, постачальники, експортери та споживачі.

Голова Асоціації споживачів комунальних послуг Олег Попенко підрахував, що населення заборгувало за ЖКП 110 мільярдів гривень.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW