Голови сільрад тепер отримали право особисто формувати та підписувати повістки.
Це регулюється постановою Кабінету Міністрів № 352, про що розповів міністр оборони України Рустем Умеров під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади при президентові України, яке відбулося у Львові.
Усі юридичні нюанси опрацьовуються законодавчо, і після ухвалення Верховною Радою будуть озвучені, пише Стіна.
Нагадаємо, що існує три типи повісток:
повістка для уточнення даних, яку вручають для оновлення інформації про військовозобов'язаних,
повістка на проходження військово-лікарської комісії
мобілізаційне розпорядження, яке вручається військовозобов'язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.
Загальну мобілізацію в Україні продовжено до 14 лютого 2024 року з 15 листопада 2023 року. Вона продовжується кожні 90 днів разом із військовим становищем, якщо цього вимагають обставини та ситуація на фронті.
Як передбачає закон Про військового обов'язку та військової служби, в Україні передбачено різні терміни служби на терміновій, контрактній службі та мобілізації. Строки військової служби встановлені статтею 23 закону, проте демобілізуватися можливо з підстав, зазначених у статті 26 або у разі наказу Президента про демобілізацію або скасування військового стану.
У 2023 році військові служать:
до 12 місяців ― особи, на час призову на термінову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра;
до 18 місяців ― солдати та матроси, сержанти та старшини, які проходять термінову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях;
контрактники ЗСУ служать до трьох років рядовими, від трьох до п'яти сержантами і старшинами.
від 24 до 60 місяців ― громадяни, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестації громадян до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу;
12 ― 60 місяців ― інші громадяни.