На селах тепер не сховатися: війтів уповноважили виписувати і вручати повісткиГолови сільрад тепер отримали право особисто формувати та підписувати повістки.

Це регулюється постановою Кабінету Міністрів № 352, про що розповів міністр оборони України Рустем Умеров під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади при президентові України, яке відбулося у Львові.

Усі юридичні нюанси опрацьовуються законодавчо, і після ухвалення Верховною Радою будуть озвучені, пише Стіна.

Нагадаємо, що існує три типи повісток:

повістка для уточнення даних, яку вручають для оновлення інформації про військовозобов'язаних,

повістка на проходження військово-лікарської комісії

мобілізаційне розпорядження, яке вручається військовозобов'язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Загальну мобілізацію в Україні продовжено до 14 лютого 2024 року з 15 листопада 2023 року. Вона продовжується кожні 90 днів разом із військовим становищем, якщо цього вимагають обставини та ситуація на фронті.

Як передбачає закон Про військового обов'язку та військової служби, в Україні передбачено різні терміни служби на терміновій, контрактній службі та мобілізації. Строки військової служби встановлені статтею 23 закону, проте демобілізуватися можливо з підстав, зазначених у статті 26 або у разі наказу Президента про демобілізацію або скасування військового стану.

У 2023 році військові служать:

до 12 місяців ― особи, на час призову на термінову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра;

до 18 місяців ― солдати та матроси, сержанти та старшини, які проходять термінову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях;

контрактники ЗСУ служать до трьох років рядовими, від трьох до п'яти сержантами і старшинами.

від 24 до 60 місяців ― громадяни, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестації громадян до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу;

12 ― 60 місяців ― інші громадяни.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW