Українцям готують новорічне підвищення цін на продуктиВ Україні вже незабаром почнуть зростати ціни на продукти. Втім, вони й не припиняли рости. Однак напередодні Нового року це зростання буде більш відчутним. Найбільше можуть підскочити у ціні продовольчі товари, які зазвичай купуються до новорічного столу.

Про це заявила керівник відділу маркетингу Тетяна Попович.

Вже невдовзі в Україні почнеться зростання цін на продукти. Втім, нічого незвичайного у цьому немає. Люди зазвичай запасаються продуктами до новорічного столу, і в цей період через підвищений попит ціни на їжу неминуче зростають.

"Зростання вартості продуктів з наближенням Різдва та Нового року буде у будь-якому випадку. Це стандартне явище для цього періоду року", – каже Тетяна Попович.

Насамперед подорожчає м'ясо, а також зростуть у ціні готові продукти з нього, каже експерт. Крім того, зросте вартість овочів. У тому числі й вітчизняних, каже експерт. Зростання вартості вітчизняних овочів пов'язане з тим, що період збирання врожаю та активного продажу його надлишків уже завершився. І тепер аграрії починають продавати те, що запасено на складах. А це неминуче призведе до зростання цін, оскільки процес зберігання овочів зараз коштує чималих грошей.

Перед святами також зростуть у ціні тепличні овочі, які й так уже коштують недешево, каже один із топ-менеджерів оптового ринку.

"Овочі зростають у ціні через те, що їхній сезон завершився, а пропозиція на ринку мінімальна. При цьому естафету перехоплює імпорт і продукція українських тепличних комбінатів, яка теж дорожча, адже тепличне виробництво овочів узимку - це великі витрати", - пояснила експерт .

До Нового року обов'язково зростуть і ціни на фрукти, оскільки фруктовий десерт – один із обов'язкових атрибутів новорічного столу.

Таким чином, за прогнозом Тетяни Попович, ціни на продукти з овочевого та фруктового ряду зростуть таким чином:

  • картопля – на 5-8%;
  • буряк – на 5-8%;
  • яблука та груші – на 10-12%;
  • банани – на 10%;
  • мандарини та інші цитрусові – на 15-18%.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW