"Ви не повинні виконувати незаконні вимоги поліції": адвокат пояснив, що робити, якщо вас хочуть затримати через "розшук ТЦК"Майже кожного дня стає відомо про нові скандали, пов'язані з мобілізацією. Чоловікам роздають повістки скрізь – від порогу власного будинку до парків чи торгівельних центрів.

Виявляється, співробітникам ТЦК у цьому допомагають патрульні. Відомості про ухилянтів вони використовують зі спільної електронної системи. Про це розповів адвокат Роман Сімутін на своєму каналі в YouTube, пише Знай.ua.

Правозахисник розповів про реальний випадок, який трапився з одним з його клієнтів. Чоловіка затримали поліцейські у столичному метро, відвезли до відділку та дали підписувати якісь документи.

За словами Сімутіна, подібні дії поліції є незаконними, адже затримання можливе лише в разі здійснення особою правопорушення і наявності доказів цього.

Те, що дані людини є в базі "Армор" і вона нібито перебуває в розшуку, без доказів порушення норм закону, не може бути підставою для затримання. У такому випадку, каже адвокат, можна було не лише не їхати до відділку, а й навіть не пред'являти документи.

"Перш ніж вимагати документи, повинні бути підстави, визначені статею 32 закону "Про Національну поліцію", а не просто "у нас воєнний стан, пред’яви документи," - пояснює Сімутін.

У подібних випадках юрист радить звертати увагу на такі важливі моменти:

  • вимога пред’явити документи для перевірки особи має відповідати нормам закону;
  • затримувати громадянина можуть лише у разі пред’явлення доказів вчинення нею правопорушення, а не наявності інформації в планшеті;
  • під час затримання має бути складений відповідний протокол затримання, а саме затримання можливе не більше, ніж на 3 години, причому відлік часу починається з моменту зупинки людини.

"Якщо хоч один із трьох пунктів не був виконаний - розвертайтеся та йдіть. Ви не повинні виконувати незаконні вимоги поліції", – резюмував Роман Сімутін.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW