Будуть застосовуватись значні штрафи залежно від суми чека: за які розрахункові операції в Україні загрожує покаранняВ Україні з 1 жовтня 2023 року відновлена дія штрафів за розрахункові операції без використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО (програма на телефоні, комп’ютері). РРО зберігають інформацію про розрахунки за товари чи послуги, які здійснюються за його допомогою та передають її фіскальним органам.

Згідно із ЗУ №3219 "Про відновлення відповідальності за порушення вимог Закону про застосування РРО", ігнорування правил застосування РРО може призвести до значних штрафів. РРО мають обов'язково використовувати:

  • фізичні особи-підприємці II–IV груп, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;
  • фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування, які здійснюють розрахункові операції у сферах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню.

Тепер РРО мають використовувати навіть таксисти, які отримують оплату за послуги перевезення. При цьому питання щодо водіїв сервісів Uklon, Bolt, Uber, залишається відкритим, оскільки не всі з них є підприємцями в межах чинного законодавства.

Водночас на думку представників Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР, такі водії повинні зареєструватися та використовувати РРО.

Необов'язково користуватися реєстраторами розрахункових операцій таким категоріям:

  • фізичні особи-підприємці I групи, які продають товари на ринках та надають побутові послуги;
  • підприємці, які отримують оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking.

Штраф підприємцю за те, що він продав товар або надав послугу і не виписав за це чек, залежить від суми чека. За перше порушення доведеться викласти 100% від суми реалізації, а при повторному порушенні – 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW