Перший блекаут та екстрене вимкнення світла - що було у Чернівцях рік томуУ щоденному вирі подій легко забути, що відбувалося минулого місяця, не кажучи вже про минулий рік. Але згадати торішні події у Чернівцях і на Буковині все ж варто.

Торік Україна дізналася, що таке блекаут. Адже енергетична інфраструктура була значно пошкоджена внаслідок масового ракетного обстрілу. Наслідки цього обстрілу на собі відчули також жителі Буковини, а зокрема Чернівців.

Сайт 0372.ua вирішив згадати, які події відбувалися у Чернівцях та області 15-16 листопада 2022 року. Отже, хронологія подій була наступною.

Близько 15 години 15 листопада по всій країні пролунала повітряна тривога. У повітряних силах повідомили про запуск російських ракет, які пізніше атакували Київ, Полтавську, Житомирську, Сумську, Миколаївську, Черкаську, Дніпропетровську, Хмельницьку, Тернопільську області, Львів.

Обстріли і робота ППО були зафіксовані ледь не в кожній українські області. Через це частина міст залишилася без електроенергії. Майже одночасно почали зʼявлятися повідомлення про ураження обʼєктів енергетичної інфраструктури в різних областях. Сили ППО загалом під час цієї повітряної тривоги з понад 90 ворожих ракет знищили 73 і ще 10 дронів Shahed-136.

Підпишіться на наш Telegram

На роботу критичної інфраструктури Чернівців це також вплинуло. Близько 17 години 15 листопада по місту зникло електропостачання, мобільний інтернет, спостерігалися перебої з мобільним зв'язком. В частині будинків не було опалення, на верхніх поверхах багатоповерхівок не було води.

Попри це лікарні продовжили працювати в штатному режимі. А всі школи та дитсадки області пішли на дистанційне навчання.

16 листопада спочатку по Чернівцях ввели погодинні графіки вимкнення світла. Але потім довелося ввести екстрені вимкнення через значні пошкодження енергетичних обʼєктів.

Згодом ситуацію з водою та опаленням трохи стабілізували. 

Також 16 листопада у Чернівцях вирішили не вмикати ліхтарі, оскільки економія електроенергії була вкрай важлива.

Ті дні минулого року стали початком досить складного періоду для України загалом, і для буковинців у тому числі. Цього року ніхто не дає гарантій, що росія не повторить свій вже напрацьований сценарій восени 2022 - взимку 2023 року. Втім, головне - бути готовими до будь-яких ситуацій, зберігати холодний розум і довіряти лише офіційним повідомленням.

Читайте: Зброя на мільйони гривень: як допоміг чернівецькій бригаді фонд “Повернись живим”AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW