«Місто зробило все можливе, щоб бути готовими»: наскільки Миколаїв готовий до можливих блекаутів взимкуМиколаїв вже другий рік живе в реаліях війни, постійних рашиських обстрілах та загрозі залишитися без світла, оскільки російські терористи атакують критичну інфраструктуру.

Минулого року місто готувалося до можливих блекаутів, організовувало своє життя прив’язуючись до графіків відключення світла, тому при підготовці до цієї зими вже має досвід і чітко розуміє на що слід звернути увагу.

Редакція сайту 0512.ua вирішила дослідити питання настільки Миколаїв готовий до можливих блекаутів взимку.

«Місто зробило все можливе, щоб бути готовими»: наскільки Миколаїв готовий до можливих блекаутів взимку, фото-1

Як розповів перший заступник мера Миколаєва Віталій Луков, місто максимально забезпечило всі інфраструктурні об’єкти резервними джерелами електроенергії із запасом палива. Проте, на який період місто готове залишитися без електроенергії «неможливо сказати».

- Тобто в наявності є пальне, і ми зможемо підтримати насосні, котельні і так далі. Що стосується довготривалих проблем, то все залежить від тривалості та ступеня пошкодження. Неможливо сказати на який період готові. Наприклад, якщо світло відключать на місяць, то рішення будуть прийматися вже під час виникнення проблеми  і скільки часу знадобиться важко сказати. Місто зробило все можливе, щоб бути готовими до можливих блекаутів,- пояснив Луков.

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Переживши минулу зиму та регулярні відключення світла, місто виявило проблеми і цього року виправило їх.

- В першу чергу, це автономні установки на котельні і на насосні станції «Миколаївводоканал». Це були основні проблемні речі. Також ми встановили певну кількість котелень на альтернативних джерелах палива, де це можна було зробити,- додав віце-мер.

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Наразі, у Миколаєві відкрито 25 комунальник «Пунктів незламності», крім того додатково розгорнуті пункти від ДСНС. Нагадаємо, що там можна погрітися, підзарядити гаджет, скористатися інтернетом, мобільним зв’язком, відпочити.

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Зазначимо, що адреси Пунктів Незламності доступні в офіційному чат-боті в Telegram та Viber.

Весь поточний рік до осінньо-зимового періоду готувалося і «Миколаївобленерго».

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

- Після важкої зими 2022 - 2023 рр, вже було зрозумілим, що ворог цілеспрямовано атакує саме об’єкти критичної, зокрема, енергетичної інфраструктури. Зусиллями тисяч енергетиків по всій країні вдалося, враховуючи обставини, більш-менш стабільно пройти минулий осінньо-зимовий період. Ми змогли втримати Об’єднану енергосистему України на межі колапсу, не допустити затяжних відключень для українців. А головне – ми отримали болісний, але безцінний досвід; підсилили свої «слабкі» сторони та ще більш укріпили «сильні»,- розповів в.о. генерального директора «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

За словами Данилківа, протягом 2023 року фахівцями здійснено повне обстеження електромереж 0,4 – 150 кВ на деокупованих територіях.

- Подекуди ступінь їхнього пошкодження сягала 80%. На сьогодні всі звільнені населені пункти заживлено, за зверненням споживачів, які повертаються у власні домівки, проводиться підключення окремих домогосподарств (якщо власники відсутні, електропостачання не відновлюється з міркувань безпеки). Вживаються максимально можливі організаційні та технічні заходи задля відновлення електромереж, пошкоджених внаслідок активних бойових дій: з початку року проведено капітальний ремонт сотень трансформаторних підстанцій, десятків повітряних ліній різного класу напруги, капітально відновлено обладнання на 5 підстанціях вищого класу напруги. Також регулярно проводиться розчистка трас повітряних ліній – це буденна, проте необхідна робота, для організації надійного розподілу електричної енергії,- зазначив в.о. гендиректора компанії.

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Вадим Данилків підкреслює, що сьогодні «Миколаївобленерго» практично готове до осінньо-зимового періоду.

- Проте ми маємо розуміти, що ми не єдині, хто до нього готувався. Ворог також напевно не сидить, склавши руки, а акумулює сили та засоби для нанесення нищівних ударів, в тому числі і по інфраструктурі по всій країні. Від того, наскільки успішно нам вдасться дати відсіч цим атакам, напряму залежить, чи матимуть українці в цілому і миколаївці, зокрема, світло та тепло взимку. Наразі об’єднана енергосистема України відновила повноцінну роботу, відтак і немає необхідності у погодинних відключеннях споживачів. Проте нові пошкодження можуть призвести до необхідності застосування погодинних графіків. Останні розроблені для кожного оператора системи розподілу, в тому числі, є ці графіки і у Миколаївобленерго. Та, наголошуємо, що на даний час підстав для їхнього застосування немає,- говорить Данилків.

«Миколаївобленерго» відпрацьовує алгоритми дій у будь-яких ситуаціях, навіть найгірші варіанти. Товариство запаслося резервними джерелами живлення на диспетчерських пунктах, створено аварійний запас електрообладнання, що може знадобитися для екстреного відновлення мереж.

- Мають розуміти складність цього опалювального періоду і наші споживачі – адже небезпека все ще реальна, війна все ще триває! Так, підступний ворог напевно намагатиметься завдати якомога більше шкоди. Його повадки нам відомі та зрозумілі, наскільки здоровим адекватним людям може бути зрозуміла поведінка зграї осатанілих свинособак… Задача енергетиків – мінімізувати шкоду, що можуть завдати ці істоти… та вірити у ЗСУ, «санітарна» місія яких - відстрілювати скажених тварин та нарешті звільнити від них нашу мирну квітучу землю,- наголосив в.о. генерального директора «Миколаївобленерго».

Не менш важливим є готовність медичних закладів міста до можливих блекаутів.

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Підготовка до можливих блекаутів у Миколаєві

Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай розповіла, що заклади охорони здоров'я міста повністю готові до зими й "всіх можливих викликів".

Заклади готові. У нас є генератори в лікарнях. Все є. Кожен день це питання розглядається. Воно знаходиться на контролі, - зазначила Ірина Шамрай. 

«Місто зробило все можливе, щоб бути готовими»: наскільки Миколаїв готовий до можливих блекаутів взимку, фото-9

Редакція сайту 0512.ua запитала і миколаївців, як вони готуються до зими та можливих відключень світла:

- Я не готуюсь до такої ситуації. Минулого року скуповували свічки по неймовірно високій ціні, то вони ще залишились, як нагадування про один з самих дорогих предметів за все моє життя. А, загалом, ввідклали консерви на випадок, якщо не зможемо готувати нічого, є свічки, ліхтарі та павер-банки,- розповіла Тетяна.

- Більша частина необхідного на такий випадок вже є. Влітку придбали генератор, запаслися пальним, придбали маленький газовий балон, декілька ліхтарів, зараз замовили ще два павер-банки, що вистачало на всю сім’ю. Запаслися свічками та сірниками. Придбали велику ємкість для води. Скажімо так, приготувалися до того, про що нас попереджають,- говорить Олег. 

- Звичайно готуюся. Минулого року також готувалися. Більшу частину всього ми придбали ще минулого року. Довго приймали рішення щодо генератора, але все ж таки нещодавно купили. Не знаю, чи він нам знадобиться, але краще хай буде. Свічки ще з минулого року залишилися,- підкреслила Оксана.

- Взимку наша сім’я їде до села. Ми придбали дрова, весною купили генератор, павер-банк. Приготували лампочки, які ще працюють декілька годин після відключення світла, ліхтар, акумулятор від якого ми підключаємо світло, час від час купували батарейки, щоб робити маленькі вогники і розкладати по будинку. Так і підготувалися,- додав Віктор.

Як бачимо, містяни готуються до можливих перебоїв з електрикою взимку, адже кожен розуміє, що російські терористи можуть робити все, щоб страждало мирне населення.

«Місто зробило все можливе, щоб бути готовими»: наскільки Миколаїв готовий до можливих блекаутів взимку, фото-10

А для тих, хто ще не встиг підготуватися до можливих блекаутів, у МВС розповіли як це зробити вже сьогодні:

  • Придбайте ліхтарики, батарейки, павер-банки, свічки, туристичні газові пальники, сухий спирт тощо.
  • Утепліть оселю, закрийте щілини у віконних рамах та дверях.
  • Тримайте на готові ковдри, пледи та теплий одяг.
  • Зробіть запас води і продуктів швидкого приготування.
  • Подбайте, щоб під рукою були необхідні ліки та документи.
  • Зробіть запас пального.
  • Знайдіть найближчі до вас Пункти Незламності. Мапа пунктів доступна у застосунку «Дія».

Нагадаємо, раніше редакція 0512.ua розповідала як постачальники тепла у Миколаєві готуються до нового опалювального сезону.

«Місто зробило все можливе, щоб бути готовими»: наскільки Миколаїв готовий до можливих блекаутів взимку, фото-11

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерівAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW