"Законопроєкт 10209 здатен змінити мобілізацію, нові правила призову приголомшать українців": повістки одержать всі?В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Верховна Рада України розглядає законопроєкт №10209 про зміни правил мобілізації. Йдеться про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мудрої мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових підрозділів під час воєнного стану.

Як інформують "ФАКТИ", у Верховній Раді пропонують змінити правила для військовозобов’язаних. Для цього було зареєстровано законопроєкт 10209 (від 03.11.2023).

Він передбачає такі зміни:

Військовозобов’язаних, які не мобілізовані до війська та офіційно не працюють, пропонують залучити до відновлення постраждалої від війни інфраструктури.

Мобілізувати хочуть лише тих військовозобов’язаних, які мають відповідні морально-вольові риси та письмово погодяться захищати Батьківщину.

Військовозобов’язаних, які мають бронювання або відстрочку, зможуть мобілізувати. Це стосується лише тих осіб, які два і більше роки працювали у держорганах на посадах, що передбачають використання зброї.

Під час воєнного стану військовозобов’язаним дозволять змінювати місце реєстрації, однак буде необхідно протягом трьох днів сповістити про це ТЦК та СП.

В умовах воєнного стану хочуть скасувати граничний вік перебування на військовій службі, тобто за власним бажанням військові зможуть служити далі.

Військовозобов’язані та призовники зможуть на тиждень покидати місце проживання та не сповіщати про це ТЦК та СП.

У період дії воєнного стану спільним наказом МОУ та відповідного правоохоронного органу в розпорядження ГШ ЗСУ (зокрема, для забезпечення ротації для призваних на військову службу під час мобілізації військовослужбовців, які служать без ротації понад 6 місяців) можна переводити до 30% особового складу правоохоронного органу (в частині посад, які передбачають дозвіл на носіння (використання) вогнепальної зброї) терміном до 6 місяців на правових засадах призову на військову службу під час мобілізації.

Коли законопроєкт 10209 набуде чинності

Законопроєкт 10209 тільки розглядає комітет, тому не відомо, чи буде він ухвалений та коли набуде чинності.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW