Львівська облрада прийняла рішення про допомогу ЗСУ та скороченні інших витрат – деталіЛьвівська обласна рада сьогодні, 14 листопада, під час позачергової сесії ухвалила рішення «Про підтримку Збройних Сил України та їх територіальних органів військового управління, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також особливості формування і виконання обласного бюджету Львівської області у 2023 – 2024 роках».

Про це повідомляє Львівська обласна рада.

За словами члена комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Святослава Стефанківа,обласна рада своїм рішенням збільшила фінансову підтримку збройних формувань, які боронять українську землю від агресора.

«Депутати проголосували за те, щоб скеровувати на ЗСУ: 75% вільного залишку бюджетних коштів 2023 року; 20% від різниці між дохідною частиною бюджету та загальним розміром захищених видатків при формуванні обласного бюджету на 2024 рік; 50% від обсягів перевиконання обласного бюджету в 2024 році; 50% коштів від відчуження майна, що перебуває в комунальної власності», - зауважив Святослав Стефанків.

Важливо, що військовим частинам у новому обласному бюджеті на 2024 рік гарантовано будуть передбачені кошти, які вони з об’єктивних причин не зможуть використати цьогоріч.

Ухвалений документ передбачає також обмеження непершочергових видатків з обласного бюджету і скерування їх на потреби військових формувань у 2023 – 2024 роках.

Відповідно до рішення пріоритетними напрямами здійснення видатків з обласного бюджету в період дії воєнного стану упродовж 2023 – 2024 років визначено:

  • Фінансування та підтримка Збройних Сил України, національної безпеки та оборони, заходів з організації і діяльності територіальної оборони та мобілізаційної підготовки, підтримка сил безпеки і оборони, здійснення заходів цивільного захисту та правового режиму воєнного стану.
  • Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій і збройної агресії,пошуково-рятувальні та аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах інфраструктури, які розміщені на території Львівської області, створення та використання матеріальних резервів для запобігання наслідкам надзвичайних ситуацій і їх ліквідації.
  • Проєктування, будівництво, ремонт захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення та облаштування приміщень, які плануються використовувати як укриття,систем оповіщення та безпеки.
  • Здійснення фінансування захищених видатків, передбачених статтею 55 Бюджетного кодексу України, інших поточних видатків, що забезпечують функціонування бюджетних установ, організацій і неприбуткових комунальних підприємств, здійснення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги.
  • Об’єкти критичної інфраструктури, соціального захисту, підготовка об’єктів соціальної інфраструктури до опалювального сезону, підвищення енергоефективності.
  • Забезпечення соціальними послугами внутрішньо переміщених осіб і створення умов прийому, проїзду, розміщення, облаштування та тимчасового проживання їх на території Львівської області, фінансове забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
  • Заклади охорони здоров’я, які надають медичні послуги особам, утому числі військовослужбовцям та постраждалим внаслідок збройної агресії; реабілітація військових та ветеранів, підтримка бізнесу, у тому числі створення робочих місць для ветеранів.
  • Організація безпечного навчального процесу, облаштування фонду захисних споруд у закладах освіти.

Нагадаємо, у понеділок, 13 листопада, проєкт рішення про допомогу ЗСУ розглянула комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку і комісія з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань.

Читайте також: На Львівщині спіймали пенсіонера, який вкрав скриньку збору коштів для ЗСУ.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW