З яким курсом долару Україна може увійти у новий 2024 рік: експерт розповів, чи варто очікувати зростанняЗапровадження режиму керованої гнучкості валютного курсу, за словами представників Нацбанку, не є передумовою девальвації гривні. Для того, щоб це попередити, регулятор вчасно покриває структурний дефіцит валюти на ринку та обмежує суттєві коливання.

Яким може бути курс долара до кінця 2023 року, розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише 24 Канал.

Зростання курсу долара неминуче

За словами банкіра, у нинішніх умовах Нацбанк використовує певні інструменти керованої гнучкості для врегулювання ситуації на ринку. Основні важелі при цьому - обсяги та частота валютних інтервенцій.

"Звісно, безготівковий ринок очікує, що "свободи" курсоутворення стане трохи більше (тобто регулятор може відкоригувати обсяги валютних інтервенцій, скоротивши чи навпаки збільшивши їх із щотижневим "кроком" 50 – 60 мільйонів доларів). Саме така "гнучкість" свідчить про зменшення присутності регулятора на ринку", - сказав Тарас Лєсовий.

Експерт пояснив, що валютний ринок залежить від попиту та пропозиції. Тому не можна виключати більш суттєву динаміку зміни курсів на міжбанку як у бік здорожчання, так і в бік здешевлення. Це може позначитись зростанням міжбанківського курсу ще на 1-1,5% вартості.

Ретельно вивчаючи функціонування "вільного" режиму на міжбанку, регулятор аналізує, як змінюється поведінка гравців, як це впливає на готівковий ринкок.

Тарас Лєсовий вважає, що цілком можливо, що через деякий час, якщо обставини будуть сприятливими, НБУ даватиме більше "свободи" курсоутворенню на міжбанку.

Більшість аналітиків, каже Лєсовий, прогнозують, що зростання курсу долара неминуче, наводячи різні аргументи. Але все ж найголовнішим фактором формування ситуації на ринку в перспективі 1–2 місяців, вважає банкір, стане попит і пропозиція.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW