Коли День святого Миколая 2023 за новим календарем і чи можна святкувати його, як і раніше, 19 грудняДнем святого Миколая, за традицією, починається цикл зимових свят в Україні. У зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський церковний календар, що відбулось 1 вересня 2023 року, звичні для нас дати церковних свят змістилися.

Зокрема, дата вшанування пам'яті християнського святого Миколая Чудотворця перенесена на початок грудня.

Якого числа відзначатимуть День святого Миколая 2023

Система літочислення за новоюліанським календарем є більш точною, ніж юліанський стиль, яким використовувала церква до вересня 2023 року. Тепер усі "нерухомі" релігійні свята змістилися на 13 днів назад. Таким чином, українці відзначатимуть майже всі головні свята одночасно із більшістю європейських країн (римо-католиками).

Раніше День святого Миколая в Україні святкували 19 грудня. Тепер офіційною датою є 6 грудня. У 2023 році це свято припадає на середу та не є офіційним вихідним.

Чи можна святкувати День святого Миколая за "старим" стилем

Після ухвалення рішення про новий церковний календар Помісний Собор ПЦУ надав дозвіл використовувати старий календар приходами та монастирями, які бажають цього. Тобто церква не забороняє відзначати це свято 19 грудня, щоб перехід на новий календар був поступовим і не був приводом для розділень.

Традиції в Україні на День святого Миколая

Згідно з українськими традиціями, на Миколая влаштовували гуляння і катання з піснями на санях. Було заведено миритися і прощати один одного, віддавати борги. Дітям на свято дарували особливу випічку — миколайчики.

Нині цього дня, окрім подарунків для дітей, українці традиційно піклуються про нужденних. Зокрема, це є ще однією нагодою взяти участь у благодійних заходах.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW