Яку українську монету розшукують колекціонери: за рідкісну 1 гривню готові заплатити до 150 тис. гривеньЦінними монети робить не тільки дорогий метал або вік, а й лімітований тираж або дефекти при карбуванні. Від початку виготовлення перших монет у незалежній Україні дизайнери проводили експерименти під час процесу карбуванння, намагаючись вдосконалити дизайн національної валюти.

Тому з'являлось чимало пробних та бракованих екземплярів, які зараз коштують шалених грошей і є об'єктами "полювання" колекціонерів.

Одна з таких монет, за яку сьогодні нумізмати готові заплатити до 150 тисяч гривень, - 1 гривня 1992 року карбування. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на публікацію "Violity" в Instagram.

Як виглядає унікальна 1 гривня

Фахівці пояснили, в чому цінність цієї монети. Річ у тім, що це були пробні екземпляри, при карбуванні яких використовувалось вітчизняне обладнання, яке тільки налаштовувалось. У результаті трикутники (каштани) на них вийшли з браком, тому їх вирішили переробити та зрізали, щоб нанести вручну. Також на них відсутній гуртовий напис.

Точний тираж цих відчеканених монет невідомий, але він дуже маленький. Одразу після їх випуску Україна отримала з Великої Британії пунсони (інструменти для маркування), через що роботу нашого обладнання зупинили.

Де продати рідкісні монети

Якщо ви знайшли унікальну монету, можна виставити оголошення про її продаж на профільних ресурсах. Але перед цим краще порадитись з фахівцями у сфері нумізматики, які зможуть підтвердити її цінність і зорієнтувати у вартості.

Продати рідкісні монети можна на аукціонах Violity, Crafta, форумі "Монети ІТК", у спеціалізованих групах у соцмережах.

Крім того, їх можна збути на "барахолках", які є майже в кожному місті.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Віоліті – маркетплейс з аукціонною системою торгів (@violity)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW