«3+1» — формат НМТ-2024: в департаменті освіти Житомирської міської ради розповіли про особливості цьогорічних вступних іспитів8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який вносить зміни до деяких законів щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії у 2024 році.

Про це інформує Житомирська міська рада.

Які зміни очікуються та чого цьогоріч чекати вступникам, розповіли в департаменті освіти міської ради.

1. Основне нововведення — тестування з 4- ох предметів. Три з них обов'язкові — українська мова, історія України та математика. Четвертий предмет обирає вступник.

2. Усі три навчальні предмети є базовими, зазначають в департаменті освіти. Державна мова — "ключ до всіх предметних випробувань". Математика — базовий аналітичний предмет, історія — світоглядний. А предмет на вибір показує індивідуальну освітню траєкторію вступника до вищого навчального закладу. Випускники обиратимуть із шести навчальних предметів — української літератури, іноземної мови (англійської, французької, німецької чи іспанської), біології, хімії, фізики та географії.

3. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. ⏰

4. Хто не планує вступати до закладів вищої освіти, може не складати НМТ. Пробного НМТ також не проводитимуть. Цьогорічні вступники мають можливість підготуватися до складання НМТ, проходячи демонстраційні варіанти тестів, оприлюднені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

5. Випускники 4-х, 9-х та 11-х класів звільнені від державної підсумкової атестації. Тобто документи про освіту випускники отримують на підставі річних оцінок, які складатимуться з результатів першого та другого семестрів.

6. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі. Український центр оцінювання якості освіти щороку удосконалює систему. Аналітики Центру проаналізували помилки, які були допущені учасниками тестування минулого року. Вчителі-предметники працюють над ними на уроках в 11- му класі.

До прикладу, при складанні математики виявилося, що проблема саме у базових знаннях, які учень має здобути з 5-го по 9-ий клас. При складанні української мови труднощі виявилися у синтаксисі та пунктуації...

7. В аудиторіях проведення НМТ будуть встановлені камери, чергуватимуть спеціально навчені вчителі, які контролюватимуть, щоб в процедурі проведення тестування не було допущено помилок. Не виключаються і перевірки з металошукачем.

Минулого року у Житомирі було виявлено одне порушення — академічна недоброчесність учасника НМТ. Порушник намагався скористатися мобільним телефоном. Він був позбавлений права проходити тестування, а відтак і вступу до вишу. Цього року таким правом він може скористається. Загалом же вступники мають можливість використати результати тестування, починаючи з 2021 року.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW