"55 000 грн зарплати на місяць": роботодавці запрошують українців, яким дуже потрібна роботаУ Чехії темпи працевлаштування українців — одні з найвищих у Європі. Роботу в цій країні знайшли понад половина працездатних біженців — 117 тисяч людей.

Як інформує "finance.ua", які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови у Чехії, розповіла Маргарита Нестеренко, менеджер міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL.

Зарплата без знання мови

Провідними секторами у Чехії є виробництво товарів масового попиту, логістика та автомобілебудування. Країна за рахунок розташування є своєрідним хабом між Західною та Східною Європою для великих логістичних операторів, таких як DHL, пояснюють в EWL.

"Тому в країні багато вакансій саме в галузі логістики та складування — вантажників, операторів, де потрібно укомплектовувати і пакувати різноманітні посилки", — зазначає Маргарита Нестеренко.

На другому місці за популярністю вакансій — автомобільна галузь. В країні розташовані заводи, які займаються серійним виробництвом деталей для світових автогігантів. Зарплата на роботі без знання мови і досвіду складає - 25−35 тис. чеських крон на руки (1000−1400 євро, або 40−55 тис. грн).

"Часто можна отримати додаткові гроші за роботу у вихідні або у нічні зміни, які за трудовим кодексом оплачуються вище. Наприклад, оператор на складі DHL, який обслуговує інтернет-гігант Amazon, отримує 27 тисяч чеських крон на руки (1100 євро або 42,3 тис. грн) — це базова зарплата і різні бонуси, зокрема за якість роботи", — пояснює фахівець. 

Також у працівників є оплачувана відпустка, оскільки вони часто працевлаштовані за трудовим договором Hlavní prácovní poměr (HPP) — робота на повну ставку.

"Інколи люди не йдуть у відпустку і тоді перед звільненням отримують компенсацію, фактично ще одну зарплату", — додає вона.

Роботодавці зазвичай надають житло безкоштовно, а також часто купони на харчування. На яких умовах оформляють на роботу українців Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають вільний доступ до ринку праці. Для отримання захисту необхідно особисто оформити подання в один із районних Центрів допомоги Україні в Чехії. На тимчасовий захист можуть претендувати громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року. Важливо, щоб у громадянина України не було актуальної візи або посвідки на тимчасове проживання в іншій країні ЄС. Також Чехія не приймає українців, які вже отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні. 

"Можливості працевлаштування за біометричним паспортом у Чехії немає. Чехія — єдина європейська країна, яка не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше 2 тижнів перебували в інших країнах ЄС. Або громадянин України має підтвердити, що не отримував захист в іншій країні, а перебував як турист чи відвідував рідних, маючи при цьому активну біометрію", — наголошує Маргарита Нестеренко.

Фактично, працювати зараз в Чехії мають можливість українці з тимчасовим захистом в цій країні та ті, хто вперше отримує захист саме у Чехії. Чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців Із початку війни тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тисяч біженців, у країні залишаються майже 360 тисяч. Майже третина з них працюють.

"Ми бачимо, що чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців, як це було і до повномасштабного вторгнення. І вони теж відчувають нестачу кадрів. Натомість інтерес українців до роботи в Чехії знижується, хоча до війни ця країна була одним з головних напрямків трудової міграції для громадян України", — звертає увагу фахівець.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW